فایرفاکس جلوی ردیابی فعالیت های شما را توسط فیسبوک میگیرد.

به تازگی فایرفاکس افزونه ای را منتشر کرده است که از ردیابی فعالیت های شما توسط فیسبوک جلوگیری می کند.

به دنبال اتفاق های پیش آمده در ارتباط با نقض حریم خصوصی کاربران توسط فیسبوک ، اخیرا فایرفاکس افزونه ای را منتشر نموده است که مانع ردیابی فعالیت های شما توسط فیسبوک می شود.

این افزونه که Facebook Container نام دارد قصد دارد فعالیت های شما را در فیسبوک از دیگر سایت ها جدا کند.

نحوه کار این افزونه به این صورت است که زمانی که این افزونه روی مرورگر فایرفاکس شما نصب می شود نخست تمام کوکی های فیسبوک را پاک می کند و از حساب کاربری شما Logout می شود و در صورت اینکه شما بخواهید مجددا وارد فیسبوک شوید یک صفحه مجزا برای شما باز می کند تا از آن طریق وارد حساب کاربری خود شوید و هدف فایرفاکس از این امر این است که فعالیت های شما را در فیسبوک از دیگر سایت ها جدا کند.

اگر شما در فیسبوک باشید و روی لینک وبسایت دیگری کلیک کنید یک تب مجزا برای شما باز می شود که دیگر فیسبوک فعالیت شما را نتواند در دیگر سایت ها کنترل کند و اگر شما تمایل داشته باشید که چیزی در فیسبوک به اشتراک بگذارید قبل از اشتراک گذاری حتما از شما سوال می شود.

این افزونه در کنار مزایایی که دارد مشکلاتی را هم به همراه دارد بطور مثال اگر تب Facebook Container در مرورگر شما باز باشد، شما نمیتوانید با حساب فیسبوک خود در دیگر سایت ها Login شوید چون فایرفاکس تمام فعالیت های شما را در فیسبوک از دیگر سایت ها جدا می کند.

 

 

منبع: neowin

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time