عکاسی پرتره به اینستاگرام اضافه شد

مدتی پیش شایعاتی مبنی بر احتمال اضافه شدن قابلیت پرتره به اینستاگرام در فضای مجازی منتشر شد حال به نظر میرسد این شایعات رنگ واقعیت به خود گرفته است.

اپلیکیشن اینستاگرام ساعاتی پیش بالاخره وعده های پیشین خود را عملی کرده و رسما قابلیت Focusرا به این برنامه اضافه کرده است با استفاده از این قابلیت به راحتی میتوانید تصاویر پرتره گرفته و به تصاویر خود افکت بوکه اضافه کنید این قابلیت را پیش از اینکه به صورت نرم افزاری مشاهده کنید در تلفن های با دو دوربین همانند آیفون 7 پلاس که سخت افزار لازم را دارا هستند مشاهده کرده اید.

گفتنی است این حالت پرتره در تمام حالات عکاسی اینستاگرام از قبیل بومرنگ سوپرزوم و... میتوانید استفاده کنید،برای دسترسی به قابلیت پرتره کافی است در بخشی که استوری میسازید چند بار به راست سوایپ کرده تا گزینه مورد نظر را مشاهده کنید

نکته نا امید کننده پیرامون این قابلیت این است که تمامی تلفن های اندروید قادر به فعال کردن این قسمت نیستند و تنها در بخشی از تلفن های اندرویدی این قابلیت فعال است همچنین در محصولات اپل نیز پشتیبانی از قابلیت Focusاز تلفن های آیفون 6 اس و اس ای به بعد فعال شده است.طبق گفته اینستاگرام ممکن است بزودی دستگاه های بیشتری بتوانند از این قابلیت استفاده کنند.علاوه بر این اینستاگرام امکان استفاده از استیکر های منشن را نیز برای کاربران سیستم عاملiOS فعال کرده است.

نکته: در صورتی که درآیفون شما پس از آپدیت کردن اپلیکیشن اینستاگرام این گزینه وجود ندارد باید کمی صبر کنید تا به طور جهانی کاملا فعال شود.

 

منبع:Engadget

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time