فایرفاکس صفحات مورد علاقه شما را نمایش می دهد

موزیلا به تازگی افزونه ای را ارائه داده است که می تواند با استفاده از هوش مصنوعی صفحات مورد علاقه شما را نمایش دهد.

 

خبرها نشان می دهد به تازگی موزیلا افزونه جدیدی را ارائه داده است که در حال حاضر نسخه آزمایشی آن تنها از طریق برنامه Test Pilot در دسترس می باشد، که کاربران می توانند از این افزونه استفاده کنند و با ویژگی مختلف آن آشنا شوند.

این افزونه Advance نام دارد و یک سرویس مبتنی بر هوش مصنوعی می باشد که قادر است علاقه های کاربران را شناسایی کند و وب سایت های مورد علاقه کاربران را به آنان پیشنهاد دهد.

گزارشات نشان می دهد موزیلا با همکاری استارتاپ LiserLike این افزونه را طراحی کرده است که در این افزونه از هوش مصنوعی LiserLike برای شناسایی علایق کاربران استفاده شده است.

گفته شده هدف از ایجاد این افزونه این است که کاربران راحت تر به مطالب مورد علاقه خود دست پیدا کنند.

البته در این جا موضوع امنیت و حریم شخصی مطرح می شود ، در واقع اینطور می توان گفت که موزیلا برای اینکه بتواند علایق کاربران را شناسایی کند باید رفتارها و جستجوهای آنان را تحت نظر بگیرد و این موضوع کاربران را از نظر به خطر افتادن حریم شخصی نگران می کند، که البته باید گفت کاربران می توانند تمام اطلاعاتی که موزیلا در قسمت Advance ذخیره کرده است را مشاهده کنند و هرکدام که خواستند به دلخواه پاک کنند و همچنین گفته شده این اطلاعات تنها در حافظه کامپیوتر ذخیره می شود.

همچین گفته می شود در حال حاضر در بخش New Tab موزیلا با توجه به سایت هایی که کاربران بازدید کرده اند پیشنهاد هایی را ارائه می دهد که باید گفت این بخش در تعامل با سرویس Pocket میباشد که به کاربران امکان مشاهده آفلاین وب سایت ها را می دهد.

 

 

 

منبع: cnet

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time