تلاش گوگل برای افزایش امنیت افزونه ها

شرکت گوگل تصمیم دارد جهت افزایش امنیت کاربران گوگل کروم  بزودی تغییراتی را در افزونه ها این مرورگر ایجاد کند.

 

همانطور که میدانید امروزه افزونه های گوگل کروم قابلیت های متفاوتی را برای کاربران ارائه می کنند اما بعضی از افزونه ها در ابتدا دسترسی کامل به تمام صفحات را از کاربر در خواست می کنند که همین موضوع باعث شده است بسیاری از هکرها بتوانند از همین طریق اطلاعات کاربران را به سرقت ببرند.

به همین علت گوگل تصمیم دارد در آینده نزدیک تغییراتی را در افزونه ها ایجاد کند تا فضای امن تری را برای کاربران مرورگر گوگل کروم فراهم کند.

یکی از تغییراتی که قرار است در ارتباط با افزونه ها ایجاد شود این است که بزودی کاربران تنها از طریق Chrome Web Store می توانند افزونه های مورد نظر خودشان را دانلود کنند و دیگر امکان دانلود افزونه ها از طریق سایت های دیگر امکان پذیر نخواهد بود.

دیگری تغییری که قرار است ایجاد شود این است که گوگل این امکان را برای کاربران فراهم خواهد کرد که بتوانند برای افزونه ها محدودیت در نظر بگیرند این به معنی است که کاربران می توانند تعیین کنند افزونه ها فقط در چه سایت هایی فعال شوند.

همچنین گوگل اعلام کرده است از سال آینده حساب توسعه دهندگان باید دارای تایید هویت دو مرحله ای شود این اقدام باعث جلوگیری دسترسی هکرها به حساب توسعه دهندگان و سرقت اطلاعات آنها میشود.

و در آخر باید ذکر کرد گوگل کروم افزونه هایی را که قدرت زیادی را از مرورگر درخواست می کنند و کدهای آنها مبهم باشد را رد می کند.

 

 

 

منبع: cnet

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time