راه حل جدید اوبر برای حل مشکل تماس صوتی میان راننده و مسافر

هفته گذشته شرکت اوبر از روش جدیدی برای برقراری ارتباطا بین مسافر و راننده رونمایی کرد .

در این روش رانندگان شرکت اوبر برای ارتباطا با مسافر خود دیگر نیازی به استفاده از خط تلفن خود ندارند و ارتباطات از طریق شبکه اینترنت صورت میگیرد این روش دقیقا مشابه با روش هایی است که ما در اپلیکیشن های نظیر اسکایپ، فیس تایم، ایمو و سایر برنامه های برقراری ارتباطات از طریق VOIPشاهد آن هستیم. اوبر این ویژگی را مدتی پیش به صورت آزمایشی برای برخی از کاربران فعال کرده بود که در کنفرانس هفته گذشته سرانجام اعلام نمود این ویژگی به صورت سراسری برای کاربران دنیا فعال شده است.

گفتنی است در حال حاضر 3 روش برای برقراری ارتباطات میان راننده و مسافر در اپلکیشن اوبر وجود دارد، پیام کوتاه،چت از طریق برنامه اوبر، و در نهایت تماس عادی که اکنون با راه اندازی این سرویس جدید توسط اوبر پیش بینی میشود رانندگان از این طریق برای برقرار تماس با مسافر خود استفاده کنند چرا که این روش علاوه بر کم هزینه تر بودن نسبت به تماس عادی به راننده این امکان را میدهد که بدون خارج شدن از برنامه با مسافر ارتباط برقرار کنند.

همچنین به نظر می رسد با فعال کردن این قابلیت، اپلیکیشن اوبر با سرعت بیشتری به سمت جهانی تر شدن پیش رود وبتواند بازار های سنتی را کنار بزند.

گفتنی است در شرکت های ایرانی حمل و نقل هوشمند پیشتر تاچسی یک برنامه با عنوان تاچسی چت در داخل اپلیکیشن خود قرارداده بود که راننده و مسافر بدون هزینه تلفن در مواقعی که امکان صحبت نداشتند (جلسه های کاری) یا در صورتی که مسافر تمایلی به نمایش شماره نداشت از این امکان استفاده میکردند

نظرشما در این باره چیست؟

 

منبع:TheVerge

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time