• آموزش
  • ارسال شده :

چگونه مسیر پیشفرض فولدر دانلود ویندوز را تغییر دهیم ؟

یکی از مشکلاتی که برخی کاربران با سیستم عامل ویندوز دارند دانلود فایل ها در مسیری به صورت پیشفرض و از پیش تعیین شده توسط خود ویندوز است در این مطلب روشی برای حل این مشکل را بازگو میکنیم.

بسیاری از افراد که از دانلود منیجر استفاده نمیکنند هنگام دانلود فایل با مشکلاتی روبرو میشوند به عنوان مثال به صورت پیشفرض فایل دانلود شده در فولدر دانلود درایو ویندوز ذخیره میشود این مشکل در حالی بسیار بدتر میشود که کاربر درایو دیگری را برای دانلود اختصاص داده است و نمیخواد درایو سی که مربوط به ویندوز است توسط فایل های دانلودی اشغال شود اما چگونه میتوان این مسیر را عوض کرد.

برای عوض کردن مسیر پیشفرض دانلود ویندوز کافی است  File Explorerرا باز کرده و با راست کلیک کردن روی فولدر Downloadsدر قسمت چپ،گزینه Propertiesرا انتخاب کنید.

حال در پنجره باز شده به تب Locationبروید و روی دکمه Moveکلیک کنید ، از پنجره جدید باز شده یک فولدر را به عنوان فولدر پیش فرض برای دانلود انتخاب کنید. سپس روی Applyکلیک کنید. اکنون بعد از ایجاد تغییرات، ویندوز از شما درباره انتقال تمامی فایلها از فولدر قبلی دانلودها به فولدر جدید سوال خواهد کرد.با قبول کردن این پیغام تمامی فایلهای فولدر پیش فرض به محل جدید انتقال داده می شوند. و درصورت انتخاب گزینه Noفایلهای قبلی انتقال پیدا نمیکنند و فقط فایلهای جدید درفولدر جدید ذخیره خواهند شد.

 

منبع:بروزرسانی

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time