• آموزش
  • ارسال شده :

چگونه عکس های بهتری در نور کم بگیریم ؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران تلفن همراه با آن هنگام عکس برداری و فیلمبرداری در شب مواجه میشوندتاری و تیره بودن تصاویر است اما چگونه این مشکل را برطرف کنیم ؟

اولین و مهمترین نکته  ای که باید هنگام عکس برداری در نور کم و یا شب به آن توجه کنید ثابت نگه داشتن تلفن است  سعی کنید تا جای ممکن تلفن همراه خود را ثابت نگه دارید انجام این کار باعث میشود تا حد ممکن تصاویر تیره و یا تار نشده و نویز هایی که به دلیل نور کم ایجاد میشود تاحد زیادی کم شود.

نکته دیگر که میتواند بسیار مهم باشد اگر تلفن همراه شما قابلیت تنظیم تایمر را دارد آن را فعال کنید البته اکثر تلفن های همراه امروزی این قابلیت را دارا میباشد و زمانی بین 3 تا 10 ثانیه را دارند.

اگر در هنگام عکاسی از فلش دوربین تلفن همراه استفاده میکنید سعی کنید سوژه مورد نظر تا حد زیادی به دوربین تلفن نزدیک باشد تا نوری که توسط فلش پخش میشود به طور کامل به سوژه عکاس رسیده و محدوده را روشن کند.

اما در نهایت اگر بازهم در تصویر خروجی تاریکی زیادی مشاهده کردید باید به سراغ برنامه های ویرایش عکس بروید و در آن جا با وارد کردن عکس خود تنظیمات روشنایی و کنتراست را زیاد یا کم کنید تا خروجی با کیفیت تری داشته باشید.

 

منبع:بروزرسانی

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time