چرا شرکت اوبر هک شد ؟

همانطور که در خبر های گذشته اعلام کردیم اخیرا شرکت اوبر هک شده است و اطلاعات بسیاری از کاربران فاش شده است .

در این هک که به تازگی توسط اوبر افشا شده است اطلاعات 57 میلیون کاربر و 600 هزار راننده فاش شده است گفتنی است این هک در سال 2016 رخ داده است اما مسئولان این شرکت ترجیح داده اند سکوت کنند و پس از روی کار آمدن مدیر عامل جدید این شرکت دارا خسروشاهی جزئیات این هک افشا شده است.با این حال در سال 2017 روی دادن این چنین اتفاقاتی طبیعی است.

اما سوالی که در ذهن کاربران نقش میبندد این است که چرا باید یک شرکت به این بزرگی در حفظ امنیت مشتریان خود سهل انگار باشد.هنوز دقیقا مشخص نیست که چگونه این هک رخ داده است اما بنابر آنچه آنها بیان کرده اند هکرها به فضای اختصاصی آنها در GitHubکه یک هاستینگ برای استفاده اپلیکیشن هاست دسترسی پیدا کرده اند  که معنی آن این است که تمام اطلاعات موجود در این فضای اختصاصی احتمالا به سرقت رفته است.

گفته میشود این شرکت پس از هک شدن بلافاصله متوجه هک نشده است  که بتواند جلو به سرقت رفتن اطلاعات خود را بگیرد و زمانی متوجه شده است که هکر ها درخواست پول کرده اند،هکر ها در ازای دریافت 100 هزار دلار ادعا کرده اند اطلاعات به سرقت رفته را پاک خواهند اما مشخص نیست با باجی که این شرکت پرداخت کرده است اطلاعات  به سرقت رفته واقعا پاک شده است یا خیر؟!

اغلب شرکت های امنیتی میگویند که باج به این هکرها ندهید زیرا اگر یک بار به آنها باج دهید کمپانی شما هدف جذابی برای حملات بعدی خواهد شد زیرا میدانند که شما اهل باج دادن هستید.

در نهایت شرکت های امنیتی توصیه کرده اند با استفاده از وبسایت ها و محصولات امنیتی ،امنیت محصول خود را به طور کامل بررسی کنید تا از امن بودن آن مطلع شوید.چیزی که در این حمله هکری خیلی نگران کننده بود قدم هایی بود که اوبر برای اطلاع رسانی عمومی آن برای مردم برداشت. زمان بسیار طولانی ای سپری شد تا آنها این حمله را اطلاع رسانی کنند. اما فراموش نکنیم هنوز هم ما اطلاعات کاملی از شرکت اوبر دریافت نشده است.

در نهایت باید متذکر شویم این اولین باری نیست که برای یک شرکت از این اتفاقات روی میدهد و آخرین بار نیز نخواهد بود بهتر است در صورتی که اگاهی کافی ندارید از شرکت های امنیتی برای امنیت خدمات و وبسایت خود مشاوره بگیرید.

 

منبع:بروزرسانی

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time