آمار جالب تلگرام در سه ماه اخیر

همانطور که می دانید تلگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی به خصوص در بین کاربران ایرانی است. امروزه تلگرام نه تنها یک شبکه اجتماعی است بلکه به یک ابزار مناسب برای کسب و کار نیز تبدیل شده است.

کاربران زیادی برای نشان دادن کارهای خود و هم چنین تجارت از کانال های تلگرامی استفاده می کنند.اما به طور کلی تلگرام در بین کاربران ایرانی طرفداران زیادی دارد و با وجود اختلافات زیاد بر سر این آن همچنان در صدر جدول پیام رسان ها قرار دارد.

مرکز ملی فضای مجازی اخیرا (حدود سه ماه) اقدام به رصد و انتشار آمار فعالیت کاربران ایرانی در شبکه اجتماعی تلگرام در ماه‌های اخیر کرده است. این اطلاعات درباره انتشار روزانه مطلب، تعداد کانال‌ها، کانال‌های به‌روز شده، تعداد کل مطالب در طول یک روز، متوسط تعداد مطلب بر کانال، تعداد کل بازدیدها و متوسط بازدید هر مطلب است.

براساس آمار منتشر شده از سوی این مرکز، تا پایان آبان بالغ بر ۶۷۸هزار و ۲۵۷ کانال فارسی در این شبکه به ثبت رسیده بود که از این میان، ۲۵۴هزار و ۲۹۸کانال معادل ۳۷درصد آن به‌روز شده‌اند. این اطلاعات حاکی از روند صعودی از تعداد کانال‌های فارسی ایجاد شده در تلگرام در بازه زمانی سه ماه شهریور تا آبان بود و اینکه در این مدت ۱۰۳هزار و ۳۴۲کانال راه‌اندازی شده است. به عبارت دیگر، روزانه به‌طور متوسط یک هزار و ۱۳۶کانال جدید ایجاد شده است.

اما طبق گزارشاتی که از کاربران جمع آوری کرده اند، بیشتر کاربران از تلگرام برای سرگرمی و تفریح و چت با دوستان خود استفاده می کنند و کمتر کسی از تلگرام برای بحث خبری استفاده می کند زیرا تلگرام را منبع موثق خبری نمی دانند. آمار به نقل از نظرسنجی مذکور گویای این امر است که ۹۰درصد افراد روزانه حساب کاربری خود را در تلگرام چک می‌کنند، این در حالی است که حدود ۳۰درصد این افراد همیشه آنلاین و از آن دست افراد مسوولیت‌پذیر هستند و به محض دریافت پیام، آن را پاسخ می‌دهند.

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time