• آموزش
  • ارسال شده :

مواردی برای افزایش سرعت اینترنت

سرعت اینترنت در این ر.زها از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اکثر کارها در این روزها نیاز به اینترنت دارند.

روزهایی را به خاطر بیاورید که با اینترنت دیال آپ برای کامل شدن یک عکس چه قدر باید صبر می کردید تا امروزه که عکس و فیلم های کیفیت بالا در مدت زمان کمی در سیستم شما لود می شود و می توانید آن ها را ببینید و ذخیره کنید البته بحث ذخیره و مشاهده مدیا در اینترنت به کاری ساده و روزمره تبدیل شده است و شرکت ها و سازمان های دولتی هم سعی دارند تا اطلاعات حجیم تری را در بستر اینترنت ذخیره و فعالیتشان وابسته به اینترنت سرعت بالا باشد که در این وضعیت مطمینا شما باید مواردی که باعث کاهش سرعت اینترنت شما می شود را کنار بزنید.

1.اینترنت وای فای خود را چک کنید

در قدم اول شاید مهمترین قدم این باشد که شما مطمین شوید فرد ناشناسی از اینترنت شما استفاده نمی کند چرا که این مورئد باعث کاهش سرعت اینترنت می شود.البته باید این موضوع هم توجه داشته باشید که در صورت بروز مشکل در شبکه وای فای اینترنت دستگاه به طور خودکار به وای فای دیگری که از قبل وصل شده اید وصل می شود بنابراین باید مشکل بر سر راه وصل شدن به وای فای را برطرف کنید.

2.سخت افزار خود یعنی مودم و کارت شبکه را چک کنید

شاید نیاز باشد تا هر چند وقت یکبار تنظیمات مودم خود را ریست کنید تا مشکلاتی که در تنظیماتش به وجود آمده است برطرف شود با این کار اینترنت شما شاید به سرعت و خوبی روز اول کار کند.

3.برنامه ها و افزونه های داخل سیستم را غیر فعال کنید.

یکی از مهمترین دلایلی که اینترنت شما با کاهش سرعت مواجه می شود این است که برنامه های اضافی در صفحه پیش زمینه باز هستند که از اینترنت استقاده می کنند و کاربردی برای شما نداردن بنابراین با غیر فعال کردن آنها کمک زیادی به افزایش سرعت اینترنت و سیستم خواهید کرد.

4.چک کردن اینکه آیا چیزی در حال دانلود است یا خیر

بعضی از برنامه های دانلود بعد از وصل شدن سیستم به اینترنت فایل هایی را که از قبل در صف دانلود مانده اند را دانلود می کند که شما با پیدا کردن آن ها باید آن ها را متوقف کنید تا سرعت اینترنت افزایش یابد البته در بعضی موارد هم ویندوز و سیستم شما به طور خودکار شروع به بروزرسانی می کند که باعث کاهش سرعت ایترنت خواهد شد.

5.با پشتیبانی اینترنت خود تماس بگیرید

شاید در مرحله آخر نیاز باشد تا برای اینکه اطمینان یابید که مشکلی از سمت ارایه دهنده سرویس شما وجود ندارد با پشتیبانی سرویس تماس بگیرید.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time