قیمت اینترنت 10 هزار تومان کاهش یافت !

وزیر ارتباطات در مورد ابهامات مربوط به رجیستری تلفن همراه، محاسبه تعرفه های جدید اینترنت نامحدود، نحوه حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی توضیح داد.

وزیر ارتباطات در مورد تعرفه اینترنت نامحدود و توقف فروش اینترنت حجمی گفت: در این مدل فروش اینترنت، برمبنای آنچه که در دنیا روال است بحث فروش حجم را متوقف کرده ایم و اینترنت براساس سرعت به فروش می رسد. اما برای آن مصرف منصفانه تعریف کرده ایم که در صورتی که کاربر از این میزان بیشتر مصرف کند، سرعت سرویسش کاهش می یابد.

وی گفت: تفاوت آن با تعرفه های قبلی این است که در این مدل فروش اینترنت، سرویس به هیچ عنوان قطع نمی شود اما در زمانی که فروش اینترنت حجمی بود، پس از اتمام حجم سرویس کاربر قطع می شد.

جهرمی با تاکید براینکه در مصوبه قبلی تعرفه اینترنت نامحدود سقف مصرف منصفانه مورد اعتراض بود که هم اکنون آن را اصلاح کردیم، افزود: برای مثال در گذشته کاربر برای خرید اینترنت با سرعت ۲ مگابیت برثانیه با حجم ۱۰ گیگابایت، حدود ۳۵ هزار تومان هزینه پرداخت می کرد که در مصوبه جدید، برای این سرعت با حجمی بیش از ۲ برابر مصرف و بدون ضریب اشتراک پهنای باند، چیزی حدود ۲۵ هزار تومان پرداخت می کند.وی ادامه داد: برآوردمان این است که در مدل غیرحجمی اینترنت، سقف مصرف کاربران ۳ برابر افزایش و میزان پرداخت مشترکان با سرعتهای پایین ۳۵ درصد و با سرعتهای بالا ۹۰ درصد کاهش پیدا کند.

تعرفه اینترنت داخلی برای تمامی سایتهای ایرانی لحاظ می شود

وزیر ارتباطات از اعمال تعرفه اینترنت داخلی برای تمامی سایتهای داخلی خبر داد و گفت: پیش از این فقط تعرفه سرویسهای داخلی برای ۵۰۰ سایت پربازدید لحاظ می شد اما از این پس درجهت افزایش تولید محتوا و ترافیک داخلی، استفاده از تمامی سایتهای داخلی مشمول هزینه یک دوم هزینه اینترنت بین الملل می شود.

وی گفت: کسانی که بازهم به این تعرفه ها اعتراض باشند، صبور باشند تا بازار محتوای داخلی توسعه یابد تا باردیگر بتوانیم این تعرفه ها را اصلاح کنیم. چرا که با این مصوبه، پیش بینی می کنیم که در ۶ ماه اپراتورهای اینترنت ۷۰۰ میلیارد تومان کاهش درآمد داشته باشند.

اتصال پیام رسانهای بومی به شبکه ملی رایگان شد

جهرمی همچنین از ابلاغ تعرفه ترجیحی برای حمایت از پیام رسانهای موبایلی و شبکه های اجتماعی بومی خبر داد و گفت: در راستای حمایت از این شبکه ها، قیمت مصرف اینترنت برای این کسب و کارها یک سوم قیمت از سوی اپراتورها درنظر گرفته شده است و کاربران نیز در استفاده از این شبکه ها، در قیمت اینترنت تخفیف می گیرند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر پهنای باند اتصال این اپلکیشن ها به شبکه ملی اطلاعات، رایگان شده است.

وزیر ارتباطات از برنامه ریزی ۶ ماهه تا ۲ ساله برای انطباق اقدامات صورت گرفته در شبکه ملی اطلاعات با سند تببین الزامات این طرح ملی، مصوب شورای عالی فضای مجازی، خبر داد و تاکید کرد: این اقدام با هماهنگی مرکز ملی فضای مجازی در حال انجام است و از هفته آینده ساختار آن مشخص می شود.به گفته وی، شبکه ملی اطلاعات جاری است اما با آنچه که ایده ال است و مدنظر مصوبات شورای عالی فضای مجازی، فاصله دارد.

دفاع جهرمی از کسب و کارهای اینترنتی

به گزارش مهر، جهرمی همچنین در اظهارات خود از نحوه فعالیت کسب و کارهای اینترنتی دفاع کرد و با بیان اینکه برخی می خواهند نقاط ضعف اندک این کسب و کارها را بزرگ جلوه دهند، افزود: باید نگاه منطقی به این کسب و کارها داشت و همانطور که ممکن است در کسب وکارهای سنتی نیز شاهد برخی تخلفات باشیم، این کسب و کارها نیز با نقاط ضعفی مواجه هستند. اما این به معنای آن نیست که آنها بی نظمی ایجاد کرده اند و ما مشتاقانه در کنارشان می ایستیم.

وزیر ارتباطات با تاکید براینکه انتظارمان این است که کسب وکارهای نوپا در سلامت بالا فعالیت کنند، گفت: میزان رخداد اشتباه این کسب وکارها کم است اما با اهداف خاصی این اشتباهات، بزرگ نمایی می شود. ما معتقدیم که این فضا نیاز به مقررات گذاری سفت و سخت ندارد و مکانیزم نظارتی این کسب وکارها شفاف سازی و رقابتی کردن فضای بازار است.

وی با اشاره به فروش اینترنتی بلک فرایدی (جمعه سیاه) و نارضایتی مردم از سرویس دهی فروشگاههای آنلاین گفت: برای مثال این موضوع اعتماد مردم را به این فروشگاهها کم کرد. براین اساس در این فضا بازار و مردم تصمیم گیرنده اصلی در استفاده از سرویس هستند.

جهرمی خاطرنشان کرد: برای شفاف سازی کسب و کارهای آنلاین، در حال بازنگری آیین نامه مقررات گذاری آنها با همکاری وزارت صمت ( صنعت معدن تجارت) هستیم.

منبع:مهر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time