آسیب پذیری جدی تلگرام که باعث سو استفاده از کاربران میشود !

پیام رسان تلگرام با توجه به محبوبیتی که دارد به لحاظ امنیتی بیشتر مورد توجه کارشناسان حوزه امنیت قرار میگیرد حال در تازه ترین بررسی های آسیب پذیری مهمی کشف شده است .

در این بررسی ها که توسط شرکت امنیتی کاسپرسکی انجام شده است آسیب پذیری مهمی در نسخه دسکتاپ تلگرام کشف شده است که به موجب آن هکر ها میتوانند از رایانه شما اقدام به استخراج ارز های دیجیتالی همچون مونرو وزی کش کنند.

کاسپرسکی در وبسایت خود مدعی شده است که کاربران با دانلود نوعی فایل مخرب از طریق تلگرام رایانه خود را آلوده به ویروس کرده و به هکر ها این اجازه را میدهد تا از توان پردازشی رایانه شان ارز های دیجیتالی مذکور را استخراج کنند.همچنین کاسپرسکی بیان کرده است با استفاده از این آسیب پذیری دسترسی هکر ها از راه دور به رایانه قربانی فراهم شده و باعث میشود به فایل های کش ذخیره شده در تلگرام دسترسی یابند.

حال در واکنش به این صحبت ها مدیر عامل تلگرام پاول دورف بیان کرده است.

 درست مانند همیشه بهتر است که گزارشات شرکت های توسعه دهنده آنتی ویروس اندکی با دیده تردید نگریسته شود چراکه این شرکت ها معمولا در مورد شدت یافته هایشان اغراق می کنند تا از این طریق مورد توجه رسانه ها قرار بگیرند. در پایان تلگرام به کاربران توصیه کرده است در صورتی که هیچ فایل ناشناسی را باز نکنید در معرض خطر قرار نگرفته و در امنیت کامل خواهید بود.

 

منبع:Bloomberg

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time