بزودی فیسبوک در روسیه فیلتر میشود !

روسیه اعلام کرده در صورتیکه فیس بوک با قانون ذخیره اطلاعات کاربران در سرورهای محلی همخوان نشود، این شبکه اجتماعی را فیلتر خواهد کرد.
 

 قانونگذاران روسیه اعلام کرده اند اگر فیس بوک نتواند با قانون ذخیره اطلاعات کاربران روس به طور محلی همخوانی کند، احتمالا در سال جاری فیلتر شود.به گفته سازمان نظارت بر ارتباطات و اطلاعات فناوری روسیه، از سال گذشته فیس بوک به دلیل عدم همخوانی با قانون ذخیره سازی اطلاعات شهروندان روس در سرورهای محلی تحت بررسی است.

 این قانون که در سال ۲۰۱۵ میلادی وضع شده لینکداین را مجبور کرد فعالیت خود در روسیه را متوقف کند.این خبر در حالی اعلام شده که دولت روسیه فرایند فیلترینگ تلگرام را آغاز کرده است. البته با توجه به این که تلگرام نسخه ای ضد فیلتر را برای روسیه منتشر کرده است و کاربران زیادی از این پیام رسان استفاده میکنند دولت روسیه تصمیم به مسدود سازی 1.8 میلیون آیپی سرور های گوگل و آمازون نمود تا باتوجه به قرار گرفتن سرور های تلگرام در این دیتا سنتر ها عملا اینترنت در این کشور مختل شده است، جالب اینجاست که با اینکه این مقدار آیپی توسط دولت روسیه بلاک شده است اما تلگرام به راحتی به کار کرد خود ادامه داده است.

 آلکساندر ژاروف  رییس سازمان نظارت بر ارتباطات و فناوری اطلاعات روسیه  در این باره می گوید: ما در اواخر ۲۰۱۸ فعالیت های فیس بوک را بررسی می کنیم و اگر این شرکت هنوز با ملزومات قانونی همخوان نباشد، موضوع مسدود کردن شبکه اجتماعی مطرح می شود.همچنین ژاروف اعلام کرده توییتر توافق کرده تا اطلاعات کاربران روس را تا نیمه ۲۰۱۸ به سرورهای محلی منتقل کند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time