رکود به بازار گوشی های موبایل رسید !

رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی با بیان اینکه از آغاز سال جدید تاکنون شاهد رکود در خرید و فروش گوشی تلفن همراه در بازار هستیم گفت: به رغم عدم ثبات ارز، اما قیمتهای گوشی در بازار مناسب است.

مهدی محبی در مورد وضعیت بازار گوشی تلفن همراه در کشور گفت: هم اکنون امکان ثبت سفارش گوشی برای واردکنندگان به صورت مجدد باز شده و انتقال ارز نیز امکان پذیر شده است. به همین دلیل واردکنندگان در حال وارد کردن گوشی های موبایل به کشور هستند.وی با تاکید براینکه متاسفانه به دلیل تغییر لحظه ای نرخ ارز در کشور، بازار موبایل ثبات نداشته و در رکود است، افزود: با وجود آنکه هم اکنون قیمتهای گوشی منطقی است اما آنطور که باید استقبالی از خرید در این بازار دیده نمی شود.

رئیس اتحادیه دستگاههای مخابراتی با بیان اینکه از یک ماه قبل از عید نوروز تاکنون عرضه و تقاضای گوشی در بازار موبایل به شدت افت داشته است، گفت: تا زمانی که شرایط بازار ارز ثابت نشود، نمی توان امیدوار به رفع رکود در بازار موبایل بود.محبی ادامه داد: البته به رغم جهش زیاد قیمت دلار در کشور، تاثیر زیادی را در قیمت گوشی های وارداتی شاهد نیستیم و اگرچه به دلیل عدم تقاضا، باید قدری از قیمتها کاسته می شد اما برخلاف آن، قیمت گوشی در بازار، مناسب و منطقی است.وی تاکید کرد: هم اکنون زمان خوبی برای خرید گوشی است و خریداران در صورت تمایل برای خرید، با بازار کاملا منطقی از نظر قیمت، به رغم افزایش ارز، مواجه خواهند بود.

با این وجود تحقیقات ما نشان میدهد قیمت در برخی گوشی ها افزایش  500 هزار تومانی را تجربه کرده در مواردی دیگر این مقدار به بیش از 1 میلیون تومان رسیده است، به عنوان مثال گوشی هواوی میت 10 لایت تا پیش از افزایش قیمت ارز در بازار با قیمتی حدودا 1 میلیون و 300 هزار تومان فروخته میشد اما اکنون در روز گذشته با قیمتی 1 میلیون و 800 هزار تومانی در بازار به فروش رفت. 

نظر شما در این باره چیست ؟

1 نظر

 • ایمان جعفری
  ایمان جعفری دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 20:48 گزارش

  سلام
  به نظر میرسه این رئیس اتحادیه یا خواب تشریف دارن یا خودشونو به خواب زدن!!!!
  قیمت گوشی ها توی یک ماه اخیر وحشتناک بوده!!!!
  به عنوان مثال گوشی نه چندان گران قیمت و میان رده سامسونگ galaxy A5 2017 دقیقا یک ماه پیش حدود ۱۲۵۰۰۰۰ تومان بوده ولی هم اکنون این گوشی با گارانتی مایکروتل ۲۰۵۰۰۰۰ تومان عرضه میشه این یعنی رشد ۱.۵ برابری!
  تا کی مسئولین میخوان از جامعه دور باشن و شعار بدن که همه چی خوبه؟؟!!!

  پیوند نظر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time