آیفون ایکس دست دوم هم رکورد زد

حالا حتی برای خرید یک آیفون ایکس دست دوم هم باید کلیه بفروشیم؟ ...

شروع قیمت آیفون ایکس از ۹۹۹ دلار است و این به خودی خود قیمت بالایی برای مشتریان به حساب می آید اما حالا طبق آمار موسسه B-Stock آیفون ایکس دست دوم هم رکورد قیمت را در میان گوشی های دست دو شکسته است. 

قیمت فروش مجدد آیفون ایکس به طور متوسط 85 درصد از قیمت اصلی است و حتی کسانی که به طور عمده به خرید این گوشی می پردازند حدود 75 درصد از قیمت اصلی را پرداخت می کنند - این درصد بسیار بالاتر از مدل های قبلی آیفون است که طبق آمار در حدود 65 درصد از قیمت اصلی آنها بود آن هم پس از گذشت نیمی از سال پس از آنکه وارد بازار می شدند. طبق گزارش موسسه B-Stock این فروش حدود ۲۵ درصد بیشتر از فروش مدل های دیگر در تاریخ است.

در حالی که قیمت بالای آیفون ایکس و اختلاف فاحش قیمت با مدل های دیگر برای افرادی که تمایل دارند آخرین مدل آیفون را داشته باشند مانعی بزرگ به حساب می آید اما از طرفی برای افرادی که در حال حاضر صاحب این آیفون هستند پرستیژ خاصی دارد. این مداومت در خرید آیفون حتی با قیمت بالا نشان از عمر بالای گوشی های آیفون دارد که حتی تا یک دهه هم دوام آورده و قابل استفاده هستند (البته اگر به خوبی به آنها رسیدگی شود. تنها عمر باطری مسئله ای بزرگ است).

بنابراین این روزها خریدن گوشی حتی به صورت دست دوم برای اپل باز ها گران تمام می شود.

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time