فیسبوک کاربرانش را رتبه بندی می کند

فیسبوک قصد دارد اعتبار کاربران را رتبه بندی کند. درواقع این بخشی از تلاش های فیسوک برای حل مشکلات رایج در سیستم به روز رسانی و ایمن تر شدن فیسبوک است.

فیسبوک یک سیستم رتبه بندی برای کمک به مبارزه با اخبار جعلی ایجاد کرده است.تسا لیونز، مدیر محصولات فیسبوک  که مسئول جلوگیری از نشر اطلاعات غلط در این پلتفرم است، در مصاحبه ای با واشنگتن پست گفت؛ این شبکه اجتماعی  در تلاش است تا  سیستم رتبه بندی جدیدی را برای مبارزه با خبر جعلی روی پلتفرم خود توسعه دهد.

فیسبوک در بسیاری از موارد به کاربران متکی است تا محتواهای مشکوک را شناسایی کند، اما در برخی موارد نیز  کاربران به اشتباه محتواهایی را به عنوان  موارد نامناسب گزارش می دهند. اکنون این غول تکنولوژی تصمیم دارد با توجه به اطلاعات غلط، امتیاز کاربران را رده بندی کند.بر این اساس، کاربران نمره یکپارچه ای دریافت نمی کنند، اما بر اساس یک مقیاس فردی به درجاتی از امتیاز دست پیدا می کنند. افزون بر این فیسبوک بررسی می کند که کاربران بر چه اساسی دیگر کاربران را مورد بررسی و قضاوت قرار می دهند.

هنوز مشخص نیست که چه فاکتورهای به فیسبوک برای ارزیابی کاربران و اینکه آیا همه کاربران نمره مثبت یا منفی می گیرند، کمک خواهد کرد در نهایت لازم به ذکر است که هنوز مشخص نیست که این سیاست جدید در چه زمانی توسط فیسبوک اجرایی خواهد شد.

 

منبع:انتخاب

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time