دادستان کل کشور در نامه ای مهم به پلمپ های بی دلیل تاکسی های آنلاین خاتمه داد

همانطور که در خبرهای قبلی آمده بود با ورود تاکسی آنلاین ها (اسنپ، تاچ سی و تپسی و ...) به شهرهای مختلف همواره مشکلات پلمپ این کسب و کارها یکی از مشکلات توسعه آنها بود به عنوان مثال تاکسی آنلاین تاچسی در سال گذشته در گرگان، گنبد، بجنورد پلمپ گردید که با پیگیری های مختلف در برخی از این شهرها مشکل رفع ولی در برخی دیگر هنوز با این مشکل مواجه هستند. 

به دنبال این مشکلات  دادستان کل کشور با ارسال نامه‌ای به دادستان‌های مراکز استان‌ها اعلام کرده است که صرفاً نظارت بر کار تاکسی‌های اینترنتی بر عهده شهرداری‌ها است و تا زمانی که دستورالعمل نظارت شهرداری‌ها بر فعالیت‌ تاکسی‌های اینترنتی به شکل مشترک از سوی وزارت صنعت و وزارت کشور آماده نشود، «از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب‌وکار این شرکت‌ها به درخواست شهرداری‌ها خودداری به عمل آید».

در سال 95 که بازار تاکسی های اینترنتی داغ شد طبق نامه ای تصویب شد که بایستی تاکسی های اینترنتی مجوز خود را ا از اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مجازی دریافت کنند اما نظارت بر عملکرد آنها بر عهده شهرداری‌ باشد. در ابتدای سال هم نامه اخیر توسط دادستانی کل کشور به دادستانی ها ارسال شده بود که تا زمان صدور دستورالعمل نظارت شهرداری‌ها بر فعالیت‌ تاکسی‌های اینترنتی به شکل مشترک از سوی وزارت صنعت و وزارت کشور، شهرداری حق پلمپ تاکسی های اینترنتی را ندارد.

در این نامه گفته شده بود که تا زمان صدور دستور العمل شهرداری تاکسی های اینترنتی بایستی از ماده ۹ قانون مدیریت حمل و نقل شهری استفاده کنند. متاسفانه شهرداری از این فرصت استفاده کرد و اعلام کرد که تاکسی های اینترنتی بایستی در کنار مجوز کسب و کارهای مجازی بایستی مجوز شهرداری را هم اخذ کنند. در طول این مدت تصمیم های مختلف شهرداری برای فعالیت تاکسی های اینترنتی باعث اختلال در کسب و کارها شود به عنوان مثال تاچسی در شهرهایی مانند گنبد، گرگان و بجنورد پلمپ شد که در نهایت در برخی از شهرها مشکل رفع ولی به عنوان مثال در گنبد هنوز اجازه فعالیت صادر نشده است.

انتصاب آقای جاوید نیا به عنوان معاون جدید فضای مجازی باعث شد مشکلات تاکسی های اینترنتی بیشتر از قبل مورد بررسی قرار بگیرد که در نهایت نامه ای  در این زمینه صادر شد .در نهایت باید دید آیا فضا برای توسعه کسب و کارهای جدید و نو تسهیل میگردد یا باز هم با موانع قبلی روبرو خواهند شد.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time