واردات خودرو از لیست دریافت دلار 4200 تومانی خارج شد

در حالی شنیده ها حاکی از موفقیت چند شرکت واردکننده خودرو برای دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی حکایت دارد که دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از خروج خودرو از اولویت دریافت این ارز خبر می دهد.

شنیده ها حاکی از آن است که هم اکنون سه شرکت واردکننده موفق به دریافت ارز با قیمت 4200 تومانی شده اند و یک شرکت که در کنار واردات اقدام به تولید می کند نیز موفق به دریافت 4 پارت از این ارزها شده است.در همین حال، مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با تاکید بر این که دریافت ارز 4200 تومانی از سوی دو شرکت را تایید می کنیم، اظهار کرد: البته با توجه به فعل و انفعالات انجام شده و هزینه هایی تحمیل شده، تقریبا نرخ واقعی برای واردکنندگان خودرو 4850 تومان تمام شد.

وی در تشریح دلایل این افزایش گفت: هم اکنون 10 درصد مبلغ مورد نیاز واردکنندگان حفظ شده و ارز مورد نیاز نیز به شکل یورو به آن ها تخصیص یافته و بر اساس فرمولی، این یورو به دلار تبدیل می شود. بعد از آن که وجه ریالی بابت یورو پرداخت شد این رقم تبدیلی بر تعداد دلاری که از تبدیل یورو به دلار به دست وارد کننده رسیده، تقسیم می شود که با این احتساب نرخ تخصیص یافته به واردکنندگان به 4850 تومان می رسد.

دادفر با تاکید بر محدودیت استفاده از دلار 4200 تومانی برای واردات تصریح کرد: فرایند زمان ثبت درخواست تا زمان دریافت حدود 40 روز به طول انجامید اما از آن جا که بانک ها اعلام می کنند این ارز هنوز به صورت کامل به آن ها تخصیص داده نشده، محدودیت در استفاده وجود دارد و معدود واردکنندگانی که موفق به دریافت این ارزها شدند کاملا اتفاقی و البته به سختی موفق شدند.

دبی انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: هم اکنون خودرو از اولویت دریافت دلار 4200 تومانی خارج شده و به درخواست هایی که پیش از این به ثبت رسیده بود نیز اعلام می شود که مستندات خود را در سامانه جامع تجارت ارایه کنند اما با مراجعه به این سامانه، شاهد هستیم که خودرو از فهرست دریافت دلار 4200 تومانی خارج شده است.

 

منبع:عصرخودرو

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time