چگونه با تنبلی مبارزه کنیم؟

تنبلی یعنی به آینده محول کردن کاری که تصمیم به اجرای آن گرفته ایم و این روزها حتما برای شما هم اتفاق افتاده است. اما در این مقاله چندین راهکار را مطرح میکنیم که بتوانید به آسانی با تنبلی مقابله کنید و اجازه ندهید تنبلی به یک عادت در زندگی روزمره ما تبدیل شود.
1. ایجاد انگیزه
مهمترین عاملی که باعث تنبلی فرد میشود، از دست دادن انگیزه میباشد. هر انسانی تا زمانی که یک انگیزه در زندگیش داشته باشد تلاش میکند تا به اهدافش برسد اما نبود انگیزه اولین قدم در بروز تنبلی می باشد.اگر می‌خواهید به اهداف خود دست یابید بهتر است انگیزه خود را به صورت روشن و واضح تعریف کنید. برای اینکه همیشه انگیزه داشته باشید و با نهایت توان و تلاش در جهت رسیدن به خواسته‌هایتان قدم بردارید به نتیجه کار خود فکر کنید .
 
2. یک کار را برای خود مشخص کنید
یکی از بزرگترین اشتباهات انسانی انجام دادن چندین کار به صورت همزمان میباشد، در این حالت تلاش میکنیم که به چندین هدف به صورت موازی دست پیدا کنیم. اما با اینکار تنها به همه هدف ها نمیرسیم بلکه خود را از رسیدن به یک هدف مشخص هم محروم میکنیم. پس بهترین کار انتخاب یک کار و یک هدف مشخص است و در جهت رسیدن به آن تلاش کنیم در غیر اینصورت تنبلی نتیجه نهایی اینکار خواهد بود.
 
3.کارهای بزرگ را به چندین کار کوچک تقسیم کنید
معمولا انجام کارهای بزرگ سخت و زمان بر هستند و این هم از جمله مواردی است که باعث میشود کارها را به تعویق بیاندازیم. پس بهتر است کارها را تقسیم کنیم که با انجام چندین کار کوچک آسانتر و با صرف زمان کمتر به هدف اصلی برسیم.
 
 
4. بهتر است کارهای خود را زمانبندی کنید
نداشتن زمان مشخص برای اتمام کارها میتواند یک عامل اصلی برای تنبلی باشد . زمانی که برای کار خود یک deadline مشخص کنید برای رسیدن به هدف در زمان مشخص انگیزه بیشتری پیدا می کنید.
 
5. ورزش کردن را در برنامه کاری خود قرار دهید.
افراد تنبل تمایلی به ورزش کردن ندارند و همین مسیله باعث کسلی و بیحوصلگی آن ها میشود و انگیزه خود را هم برای انجام کار ها از دست میدهند. حداقل 30 دقیقه از کل روز خود را به ورزش کردن اختصاص دهید تا بتوانید با روحیه بهتر تصمیمات بهتری را هم بگیرید.
 
 
6.مثبت اندیشی خود را تقویت کنید
افکار منفی را از خود دور کنید.حتی تصور نتوانستن را از خودتان دور کنید. ما بیشتر مواقع از طریق آزمون و خطا یاد می‌گیریم. اگر دید وسیع‌تری داشته باشید، می‌توانید از عهده کارهای بزرگ بربیاید
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time