سهم اپل از بازار نوت بوک ها چقدر است ؟

به تازگی گزارش های جدیدی پیرامون بازار نوت بوک و سهم اپل در این بازار منتشر شده است که در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم.

براساس گزارش های موسسه آماری Trend Forceسری لپتاپ های شرکت اپل که شامل مک بوک، مک بوک ایر، مک بوک پرو توانسته است با پشت سر گذاشتن شرکت ایسوس توانسته رتبه 4 ام را در میان برند های سازنده لپتاپ تصاحب کند.

باتوجه به ادعا های شرکت آماری مذکور اپل هم اکنون در رتبه چهارم برند های پرفروش لپتاپ قرار دارد. این شرکت آمریکایی تونسته است با افزایش فروش خود به میزان یک درصد ، درصد عرضه‌ی محصولاتش به بازارجهانی را به رقم ۹.۶ برساند و گام هایی به سمت  دورقمی شدن بردارد. نکته جالب پیرامون این موضوع کاهش فروش ایسوس در بازار جهانی به میزان یک درصد است که سهم این شرکت را به کمتر از ده درصد رسانده است که دلیل کاهش رتبه این شرکت نیز همین میباشد.

به عقیده کارشناسان دلیل موفقیت اپل عرضه نسخه بروزشده مک بوک پرو است که موفق شده میزان فروش این محصول را به میزان 18 درصد افزایش دهد.با مراجعه به آمار ارائه شده، میزان عرضه جهانی برند های مطرح ذکر شده جمعاً ۱۶۴.۷ میلیون دستگاه بوده که نسبت به رقم مشابه در سال گذشته ۲.۱ درصد افزایش یافته است. لپتاپ های برند های اچ پی، لنوو و دل همگی دارای سیستم عامل ویندوز بوده اند که موفق شده با اختصاص دادن به ترتیب 24، 20 و 15 درصد از فروش جهانی این محصولات به خود این صنعت را رهبری کنند.

 

منبع:MacRumors

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time