85 درصد سهم بازار در دستان اندروید !

آنطور که به نظر میرسد سیستم عامل اندروید روز به روز بر رشد خود در بازار می افزاید این درحالی اتفاق می افتد که سیستم عامل ویندوز در موبایل سهمی 0.1 درصدی دارد !

براساس تحقیقات جدید موسسه IDCسهم سیستم عامل ویندوز با کاهشی که داشته است اکنون 0.1 درصد بازار را از آن خود کرده است در حالی که اندروید با 85 درصد نفوذ در بازار و گستردگی توانسته جایگاه اول را کسب کند پس از آن نیز سیستم عامل iOSبا 14.7 درصد در رتبه دوم قرار گرفته است.

تحلیلگران IDC  اعلام نموده اند ویندوز فون در سال 2015 نزدیک به 1 درصد از سهم سیستم عامل ها را در اختیار داشت که در 2016 به 2 دهم درصد و در 2017 نیز به کمتر از 1 دهم درصد رسیده است تحلیلگران عقیده دارند مایکروسافت به علت نبود شرکای سخت مناسب وعدم پشتیبانی های لازم از این سیستم عامل به این وضعیت دچار شده است.

آی دی سی معتقد است اگر مایکروسافت تغییری در سیستم عامل ویندوز انجام ندهد در سال های آتی  تمامی بازار خود را از دست خواهد داد و بازار به طور کامل در انحصار سیستم عامل آی او اس و اندروید قرار میگرد گفتنی است این سازمان پیشبینی کرده است عمرسیستم عامل ویندوز به سر آمده و دیگر امیدی به زنده ماندن آن در بازار وجود ندارد،لازم به ذکر است اندروید بخش زیادی از این موفقیت خود را مدیون سامسونگ و دو تلفن معروف و پرطرفدار گلکسی اس 7 و اس 8 میباشد.

 

منبع:Gsmarena

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time