چاپ کردن این صفحه
عمر مفید محصولات اپل چقدر است ؟

عمر مفید محصولات اپل چقدر است ؟

اخیرا امار های جدیدی منتشر شده است که در آن به بررسی میزان دوام متوسط محصولات اپل پرداخته شده است در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

به تازگی یکی از تحلیلگران حوزه فناوری هوراس د دیو با استفاده از آمار هایی که شرکت اپل به طوررسمی منتشر کرده تحلیل هایی در مورد میزان عمر متوسط محصولات اپل در وبلاگش منتشر کرده است،این آمار‌ شامل میزان فروش محصولات اپل در هر سه ماه به همراه تعداد دستگاه‌های فعال‌شده این شرکت میباشد.نکته جالب درباره این موضوع رویکرد مخصوص و محافظه کارانه این شرکت برای اطلاع‌رسانی درباره تعداد دستگاه‌های فعال ‌شده است که تنها در موارد خاصی اقدام به انتشار آمار مربوط به آن می‌کند.گفتنی است این مقدار به ۱.۳ میلیارد دستگاه رسیده که در مدت دو سال شاهد رشدی۳۰ درصدی داشته است.

البته این دومین باری است که اپل آمار های فروش و فعال سازی محصولاتش را منتشر میکند بار اول نیز این اتفاق در سال 2016 رخ داد که در آن زمان آمار مذکور به یک میلیارد دستگاه رسیده بود با مقایسه ای میان آمار جدید وآمار گذشته میتوان میانگین عمرتخیمنی محصولات اپل را پیدا کرد که نزدیک به 4 سال است.

علاوه بر این لازم به ذکر است این آمار منتشر شده صرفا براساس تحلیل این گزارشات منتشر شده است و صرفا شامل محصلی خاص نمیشود و کلیه محصولات اپل )مک بوک، ایفون،آیپد،آیمک،آیپاد تاچ،اپل واچ) را شامل میشود.

نظرشما راجع به عمر 4 ساله محصولات اپل چیست ؟

آیا آن را کافی میدانید؟

 

منبع:appleinsider

 

تمامی حقوق محفوظ است - بروزرسانی - آدرس : مشهد - بلوار خیام - خیام ۱۱ - تقاطع فرهاد ۰۵۱۳۷۶۵۱۸۸۱