باگ جدیدی که باعث هنگ کردن آیفون و آیپد می شود

به تازگی باگ جدیدی به نام نقطه سیاه در آیفون ها و آیپد ها باعث هنگ کردن دستگاه می شود.

 

طبق گزارشات دریافتی در ios 11.4 و ios 11.3 باگ جدیدی به نام نقطه سیاه کشف شده است که با دریافت پیام های مخرب باعث هنگ کردن آیفون و آیپد می شود.

براساس گزارشات دریافتی این باگ در گذشته روی دستگاه های اندرویدی در واتس اپ دیده شده بود که کاربران اعلام کرده بودند پیام های مخربی که این باگ را شامل می شود دریافت کرده بودند و با لمس آن پیام ، گوشی آنها هنگ میکرد.

اما پس از بررسی های انجام شده مشخص شد دلیل هنگ کردن این بوده است که این پیام های مخرب دارای هزاران کاراکتر یونی کد میباشند و زمانی که کاربر بر روی این پیام کلیک کند پردازنده گوشی در چرخه های بی نهایت شروع به پردازش آنها می کند که همین موضوع باعث می شود اگر کاربری روی این پیام ها کلیک کند گوشی وی هنگ خواهد کرد.

اما گزارشات نشان می دهد این باگ فقط باعث هنگ کردن گوشی ها نمی شود بلکه اگر این پیام مخرب در کامپیوتر های مک وارد شود میزان استفاده از رم به صورت عجیبی تغییر خواهد کرد.

اگر کاربران با این پیام مخرب مواجه شدند برای حل این مشکل کافی است از صفحه این پیام خارج شوند که برای خارج شدن از صفحه پیام باید برنامه Messages را بسته و در ادامه باید با استفاده از 3D touch برنامه Messages را باز نموده و پیام مخرب را پاک کنند.

 

البته در انتها باید گفت انتظار می رود اپل در بروزرسانی های آینده برای حل این مشکل اقدامی انجام دهد.

 

 

 

منبع: cnet

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time