با قابلیت USB Restricted Mode در iOS 11.4.1 آشنا شوید

چند روز گذشته سرانجام اپل نسخه جدیدی از سیستم عامل آی او اس را به جهت رفع برخی از باگ ها و ایرادات منتشر کرد، اپل در این نسخه قابلیتی جدید به نام USB Restricted Modeقرار داده است در ادامه با این قابلیت بیشتر آشنا خواهید شد.

با توجه به این که این نسخه یک نسخه فرعی به حساب می آید و کاربران انتظار افزوده شدن قابلیتی جدید به آی او اس را نداشتندبا این حال اپل در این نسخه به منظور افزایش هرچه بیشتر امنیت سیستم عامل قابلیت محدود کننده جدیدی به نامUSB Restricted Mode برای جلوگیری از ورود ادارات پلیس، دولت‌ها و سایر افراد بدون اجازه شما به دستگاهتان قرار داده است.

 اپل این حالت جدید را به منظور بستن یک حفره در سیستم عامل آی او اس معرفی نموده که مانعی باشد بر سر راه پلیس و یا سایر مقاماتی که به هر دلیلی قصد نفوذ به تلفن شما را دارند، در این سیستم جدید در صورتی که بیش از یک ساعت از آخرین باری که از آیفونتان استفاده کرده باشید بگذرد دستگاه به طور خودکار درگاه لایتنینگ تلفن همراه را تا زمان وارد کردن پسورد غیرفعال نموده تا به این ترتیب جلو هرگونه ورود غیر مجاز به منظور سرقت اطلاعات  گرفته می شود.

به طور کلی درصورت فعال شدن این حالت روند شارژ شدن دستگاه دچار هیچگونه اختلالی نخواهد شد و صرفا ابزار های جانبی متصل به دستگاه همانند برخی از فلش ها از کار خواهند افتاد. با این حال اپل هشدار داده است ممکن است فعالیت برخی از شارژر های متفرقه با اختلال مواجه شود.

جهت فعال و یا غیرفعال کردن این قابلیت تنها کافی است در تنظیمات بر روی گزینه Touch ID & Passcodeکلیک کرده و از آنجا گزینه USB Accessoriesرا فعال یا غیر فعال کنید.

نکته: در صورتی که به آی او اس 11.4.1 بروزرسانی کرده باشید این گزینه به طور پیشفرض فعال می باشد.

 

منبع:بروزرسانی

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time