برای گوشی های احتکار شده زمان رجیستری تعیین می شود

معاون وزیر ارتباطات در این خصوص عنوان کرد در حال بررسی طرحی هستیم که برای گوشی های احتکار شده که با ارز دولتی به کشور وارد شده است، زمان رجیستری تعیین کنیم.

 

معاون وزیر ارتباطات در ارتباطات با گوشی هایی که با ارز دولتی وارد کشور شده اند اما به بازار عرضه نشدند توضیحاتی داده است.

وی عنوان کرد: برای این گوشی ها در کمیته رجیستری پیشنهاد تعیین زمان رجیستری مطرح شده است و قرار است تا یک ماه آینده این طرح نهایی شود.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ادامه گفت:

در حال حاضر گوشی هایی که از گمرک وارد کشور می شوند قانونی بوده و با اجرای طرح رجیستری درصد قاچاق به صفر نزدیک شده است  اما در حال حاضر بحث این است که برخی گوشی هایی که با ارز دولتی وارد کشور شده اند در سیستم فعال نشده و این نشان می دهد که به بازار عرضه نشده اند.

در ادامه گفته شد قرار است در این طرح فرآیند دیگری به فرآیند های رجیستری افزوده شود تا کار ثبت گوشی از زمان توزیع وارد کننده تا بازار خرده فروشی انجام شود.

همچنین گفته شده در این فرآیند مردم درگیر نمی شوند و این موضوع مربوط به توزیع گوشی از زمان ورود به کشور تا رسیدن به بازار خرده فروشی میباشد.

بنابراین اگر وارد کننده گوشی را به بنکدار بدهد گوشی باید در سامانه ثبت شود و پس از آن از طرف بنکدار تا رسیدن به بازار مشخص می شود که گوشی در چه مرحله ای میباشد.

فلاح جوشقانی در ادامه بیان کرد:

در حال حاضر با این مشکل مواجه هستیم که واردکننده ادعا می کند که گوشی را به بازار داده و مغازه دار گوشی را احتکار کرده و یا گوشی از سمت بنکدار و عمده فروش به بازار وارد نشده است.

این موضوع هم اکنون قابل شناسایی نیست اما زمانی که این طرح رجیستری اجرایی شود، فرآیند پخش گوشی در کشور قابل رهگیری خواهد بود.

معاون وزیر ارتباطات عنوان کرد:

در ارتباط با گوشی هایی که با ارز دولتی وارد شده اند وزارت صنعت و تعزیرات در حال پیگیری موضوع هستند و قول داده اند گوشی هایی که احتکار شده را شناسایی و وارد بازار کنند.

وی در ادامه گفت:

باید ملاحظات فنی برای فرآیند رجیستری جدید در نظر گرفته شود تا این طور نباشد که واردکننده به دلیل مدت زمان تعیین شده، در گوشی سیم کارت انداخته و آن را فعال کند و مجددا گوشی را به انبار ببرد و به مردم عرضه نکند.

 

 

 

منبع: mehrnews

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time