واردات گوشی های مسافری قاچاق نیست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا عنوان کرد هر چند مشکلاتی برای واردات گوشی های مسافری وجود دارد اما واردات این گوشی ها قاچاق محسوب نمی شود.

 

اخیرا وزیر ارتباطات در خصوص واردات گوشی های مسافری بیان کرد:

واردات گوشی‌های مسافری با مقوله قاچاق متفاوت است چرا که قاچاق گوشی زمانی است که خارج از روال گمرک وارد و فعال می‌شود ولی گوشی مسافری اقدامی که برای واردات آن انجام می‌شود قاچاق نیست.

وی واردات گوشی های مسافری را واردات خارج از کانال دانست و عنوان کرد: واردات کالا با توجه به وجود نمایندگی‌های داخل کشور خدمات پس از فروش دریافت می‌کند که می‌تواند در قالب کالای مسافری هم وارد شود.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه گوشی مسافری به معنای استفاده شخصی است بیان کرد: اگر این ظرفیت مسافری در بازار به فروش برسد حقوقی از مصرف کننده نهایی ضایع می‌شود چراکه خدمات پس از فروش برای آن گوشی فراهم نشده است.

وی با توجه به مقررات وزارت صنعت، معدن و تجارت در عرصه کالا در ادامه افزود: این مقررات واردات کالا را به شرط وجود نمایندگی خدمات پس از فروش تعیین کرده است.

وزیر ارتباطات ضمن تاکید بر هماهنگی میان دستگاه های اجرایی در دولت الکترونیک ادامه داد: هر چند از قبل با ناجا مکاتباتی هم شده بود که این مهم صورت بپذیرد اما فرایندها کمی کند پیش می‌رفت ولی هنوز اتصال بین سامانه گمرک و ناجا برقرار نشده و مشکلات واردات گوشی مسافری وجود دارد.

 

 

 

منبع: تسنیم

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time