نگاهی به تغییرات آیفون های 2018

شب گذشته کنفرانس جنجالی اپل برگزار شد و این شرکت در جریان رویداد مذکور سه آیفون جدید با ظاهری یکسان معرفی کرد در این مطلب نگاهی به قابلیت های سخت افزاری و تغییرات این آیفون ها خواهیم داشت.

همانطور که پیش از شروع کنفرانسشایعات فراوانی پیرامون آیفون های جدید در فضای مجازی منتشر شده بود انتظار داشتیم اپل امسال سه محصول جدید که شامل iPhone Xs، iPhone Xs Maxو آیفون XRمی باشند را معرفی کرد. آیفون Xsاز یک صفحه نمایش اولد 5.8 اینچی بدون حاشیه همراه با سنسور تشخیص چهره بهره میبرد.

همچنین این تلفن در سه نسخه با حافظه های 64، 256 و 512 گیگابایت عرضه خواهد شد، آیفون ایکس اس به لحاظ پردازشی نسبت به نسل پیشین بسیار بهبود یافته و اپل در این تلفن پردازنده A12  بایونیک خود را که 50 درصد گرافیک قوی تر نسبت به A11و 15 درصد قدرت پردازشی بیشتررا داراست استفاده کرده است.لازم به ذکر است پردازنده A12بایونیک اولین پردازنده با معماری ساخت 7 نانومتری در جهان است که توسط اپل معرفی شده است.

دوربین آیفون XsوXs Maxنیز مشابه یکدیگر بوده واپل در این آیفون ها نیز از دو سنسور 12 مگاپیکسلی با دیافراگم های 1.8 و 2.4 همراه با فلش 4 گانه استفاده کرده که در آن فناوری های بسیار پیشرفته ای برای بهبود کیفیت تصویر و فیلم برداری به کار رفته است.دوربین جلو گوشی نیز همان  سنسور 7 مگاپیکسلی آیفون 10 بوده که کیفیت آن بهبود یافته است.این دو تلفن به لحاظ ابعاد تنها با یکدیگر اختلاف دارند وهردو آن ها نیز از قابلیت دوسیمکارت پشتیبانی میکنند.

آیفون ایکس آر که نسخه ارزان سازی شده این محصول است به لحاظ سخت افزاری کاملا یکسان بوده و تنها تفاوت آن مربوط به استفاده از تکنولوژی ال سی دی در صفحه نمایش، استفاده از دوربین تک گانه و همچنین استفاده از صفحه نمایش 6.1 اینچی در آن است.

گفتنی است تفاوت دیگر میان آیفون ایکس آر و محصولات دیگر مربوط به پشتیبانی نکردن این تلفن از لمس سه بعدی و استفاده از 3 گیگابایت حافظه رم در مقابل با 4 گیگابایت نسخه های دیگر است.

 

نظر شما در این باره چیست ؟

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time