آیفون XS در ایران چه قیمتی خواهد داشت؟

در کنفرانس معرفی آیفون های 2018 که چند روز گذشته برگزار شد اپل آیفون XS، XS Max و آیفون XRرا در نسخه های مختلف با برچسب قیمتی متفاوت معرفی کرد در این مطلب نگاهی به قیمت احتمالی این محصول در بازار ایران خواهیم داشت.

از آنجایی که در چند ماه گذشته به دلیل افزایش قیمت ارز های خارجی در کشور بسیاری از لوازم وکالاهای دیجتالی گران شده اند طبیعتا محصولات جدید نیز که باید وارد کشور شوند به پیروی از این افزایش قیمت باید قیمت بالایی داشته باشند در این مطلب قیمت احتمالی آیفون های جدید در ایران را بررسی خواهیم داشت.

آیفون های جدید در سه نسخه با نام های XR، XSو XS Maxدر سه بازه قیمتی متفاوت معرفی شدند در این مطلب قیمت آیفون ها در نسخه با حافظه پایه 64 گیگابایت بررسی خواهند شد.

اولین آیفون که ارزان ترین آیفون معرفی شده توسط اپل در این کنفرانس است با قیمت 749 دلار عرضه خواهد شد که با محاسبه نرخ ارز 14 هزار تومان برای هر دلار در ایران احتمالا قیمتی معادل با 10میلیون و486 هزار تومان خواهد داشت البته با توجه به اجرا شدن طرح رجیستری و اضافه شدن عوارض و مالیات و هزینه های حمل مبلغی بین 1 تا 2 میلیون تومان را باید به قیمت تبدیل شده اضافه کنید.

در آیفون XSکه با قیمت 999 دلار عرضه میشود نیز شرایط مطابق بالا خواهد بود این آیفون در بازار ایران احتمالا 13 میلیون و986 هزار تومان قیمت داشته باشد که در این تلفن نیز با اضافه کردن مبالغ مالیات و سایرعوارض های مالیاتی مبلغی بین 1 تا 2 میلیون تومان را به قیمت تبدیل شده تلفن اضافه خواهد کرد.

در بزرگترین نسخه آیفون یعنی  XS Maxنیز شرایط همانند سایر مدل ها بوده و این تلفن با قیمت 1099 دلاری خود در نسخه با حافظه 64 گیگابایت در ایران قیمتی معادل با 15 میلیون و 386 هزار تومان خواهد داشت که با اضافه کردن حق گمرک، رجیستری و سایر موارد مربوطه انتظار داریم بین 2 تا 3 میلیون تومان به این قیمت اضافه شود.

لازم به ذکر است تمامی مبالغ حساب شده در خوشبینانه ترین حالت ممکنه و با فرض اینکه قیمت ارز ثابت مانده و سایر هزینه ها در حد گفته شده بشود محاسبه شده، همچنین از آنجایی که کاربران بسیار زیادی در اوایل فروش عرضه آیفون های جدید به اپل استور های رسمی مراجعه کرده و بازار سیاهی برای این تلفن ها ایجاد میکنند ممکن است در ایران حتی قیمت غیر منطقی  50 میلیون تومانی را نیز شاهد باشیم!

 

منبع:بروزرسانی

2 نظرها

 • پاکان افق
  پاکان افق یکشنبه, 25 شهریور 1397 15:24 گزارش

  سلام
  البته قیمت هایی که اعلام کردین برای خیلی ها آرزو محسوب میشه قدیما با این مبالغ ماشین خرید و فروش میشد !!!

  پیوند نظر

 • پاکان افق
  پاکان افق یکشنبه, 25 شهریور 1397 15:23 گزارش

  سلام
  البته قیمت هایی که اعلام کردین برای خیلی ها آرزو محسوب میشه قدیما با این مبالغ ماشین خرید و فروش میشد !!!

  پیوند نظر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time