نسخه باز سازی شده تلگرام iOS بزودی منتشر می شود

در ابتدای سال جاری میلادی، Telegramشروع به انتشار آزمایشی نسخه جدیدی از برنامه پیام رسان خود با نام Telegram Xنمود.

این نسخه آزمایشی به طور جداگانه از برنامه اصلی تلگرام برای سیستم عامل های Androidو iOSقابل دسترسی بود و تنها هدف تلگرام از انتشار این نسخه جدید افزایش سرعت و کیفیت پیام رسان در تمامی زمینه ها بود حال پائول دورف مدیرعامل و موسس Telegram، امروز اعلام کرد که برنامه اصلی تلگرام در سیستم عامل iOS تغییرات وسیعی خواهد دید و به نوعی با زبان سویفت به طور کامل بازنویسی خواهد شد.با این وجود مشخص نیست که چه زمانی این نسخه جدید برای کاربران این پیام رسان در سیستم عامل iOSمنتشر شود.

پاول دورف درخبری که از کانال شخصی خود منتشر کرده اعلام نموده است که برنامه رسمی Telegramبرای iOSبه زودی با نسخه ای که در حال آزمایش است، جایگزین شده است، اگر چه در حال حاضر مشخص نیست که این به معنای پایان برنامه آزمایشی خواهد بود یا خیر.

گفتنی است Telegram Xبرای iOSبر روی Swift، یک زبان برنامه نویسی جدید ساخته شده که اپل در سال 2014 به عنوان جانشین Objective Cدر برنامه های iOS، معرفی کرده است. طبق صحبت های پاول دورف پیام رسان تلگرام در نسخه جدید به طور کامل با Swiftنوشته شده و سرعت بهبود یافته، در نتیجه افزایش عملکرد و بهبود سرعت مصرف باتری نیز بسیار بهینه شده است.

در نهایت پاول دورف گفته است میدانیم که با وجود انتشار نسخه های آزمایشی متعدد این تلگرام جایگزین همچنان مشکلاتی دارد اما میکوشیم بزودی این مشکلات به طور کامل برطرف شده و نسخه نهایی باز طراحی شده برای کاربران این سیستم عامل منتشر شود.

 

منبع:Neowin

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time