500 عدد آیفون را با پرداخت 3 سنت خریداری کنید!

به تازگی یک ایراد امنیتی در فروشگاه اینترنتی اپل پیدا شده است که به واسطه آن میتوان بیش از 500 عدد آیفون را تنها با پرداخت 3 سنت خریداری کرد.

یک مهندس آیتی تایوانی به نام چانگ چی یوان یک باگ در سیستم پرداخت اپل پیدا کرده است که به واسطه آن سیستم اجازه میدهد بیش از 500 عدد آیفون با پرداخت تنها 3 سنت را خریداری کند.این مهندس با انتشار اسکرین شاتی در صفحه فیسبوک خود نشان داده است که با پرداخت مبلغ گفته شده 500 عدد آیفون که شامل 8 پلاس 256 گیگابایت، ایکس اس مکس 512 گیگابایت است را به ارزش 540 هزار و 354 دلارخریداری کرده است.

با این حال با وجود آنکه صحت این خرید توسط اپل تایید شده است آقای چانگ بالافاصله خرید خود را کنسل کرده و باگ پیدا شده را به اطلاع کارمندان اپل رسانده تا مورد سو استفاده توسط سایر کاربران قرار نگیرد.گفتنی است طبق صحبت های چانگ این باگ برای اولین بار در سال 2016 توسط وی کشف شده است که گزارش آن نیز در یک نشریه تایوانی منتشر شده با این وجود تا کنون توسط اپل رفع نشده است.

البته این اولین باری نیست که باگ یک شرکت توسط چانگ فاش می شود بلکه وی در سال 2013 نیز یک باگ در صفحه مارک زاکربرگ کشف کرده که توسط متخصصین فیسبوک رد شده است.

 

نظر شما در این باره چیست اگر باگ مذکور را پیدا میکردید چه کاری انجام میدادید ؟

 

 

منبع:gbhacks

 

1 نظر

  • Seyedmm021
    Seyedmm021 یکشنبه, 08 مهر 1397 16:56 گزارش

    والا ما که شانس نداریم
    شاید جریمه هم شدیم...

    پیوند نظر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time