بدافزار های سرقت ارز دیجیتال در آیفون افزایش یافته است!

کاربران گوشی های آیفون این روزها باید بیش از گذشته نکات امنیتی را رعایت کنند. زیرا طراحی بدافزارهای خاص به منظور سرقت ارزهای دیجیتال از طریق این گوشی ها افزایش یافته است.

 یافته های موسسه امنیتی چک پوینت نشان می دهد که طراحی و تولید بدافزارهای سرقت ارز دیجیتال که به طور ویژه برای آیفون عرضه می شوند در دسامبر سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰۰ درصد افزایش یافته است. بخش عمده این حملات از طریق مرورگر سافاری و با تلاش برای آلوده کردن این مرورگر صورت می گیرد. یکی از مشهورترین بدافزارهایی که بدین منظور طراحی شده Coinhive نام دارد که از حدود یک سال قبل در فضای مجازی منتشر شده است.

بررسی ها نشان می دهد بدافزار Coinhive در میان بدافزارهای سرقت ارزهای دیجیتال با ایجاد ۱۹ درصد آلودگی در رتبه اول است و پس از آن تروجان  Dorkbot با ایجاد ۷ درصد آلودگی رتبه دوم را از آن خود کرده است. بدافزار اول بیشتر برای سرقت ارز دیجیتال Monero به کار می رود. رتبه سوم هم در این فهرست به بدافزار Cryptoloot اختصاص یافته است.

گفتنی است در صورتی که از نسخه های قدیمی سیستم عامل آی او اس استفاده میکنید بهتر است هرچه سریعتر به آخرین نسخه دستگاه خود را بروزرسانی کرده تا احتمال آلوده شدن دستگاهتان به حداقل برسد.

 

منبع:مهر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time