قیمت آیفون های اپل کاهش می یابد!

براساس جدیدترین خبر های منتشر شده به نظر می رسد اپل تصمیم دارد قیمت آیفون هایش را کاهش دهد.

گزارش های جدید منتشر شده نشان می دهد درآمد اپل از آیفون هایش در مقایسه با سال گذشته 15 درصد کاهش یافته است و اکنون نیز مدیر عامل اپل یعنی تیم کوک می گوید که تصمیم دارد در قیمت گذاری های خود تجدید نظر کند.تیم کوک در مصاحبه با رویترز دلیل گران بودن آیفون از نظر بعضی ها را تغییراتی که ارز کشور های مختلف در طول زمان داشته اند اعلام کرده است.

کوک به رویترز گفت: هنگامی که شما به ارزهای خارجی نگاه می کنید، و به ویژه آن دسته از بازارهایی که در طول سال گذشته تضعیف شده اند (قیمت آیفون) افزایش چشمگیری داشته است. و به این ترتیب طبق اطلاعاتی که در ماه ژانویه بدست آمده و شرایط اقتصاد کلان را در برخی از این بازارها ارزیابی کردیم، تصمیم گرفتیم در مقایسه با آنچه که قیمت های محلی ما در یک سال پیش بود، به امید کمک به فروش در این مناطق قیمت آیفون را کاهش دهیم تا کاربران بیشتری بتوانند از محصولات اپل استفاده کنند.

کوک خاطرنشان کرد که از آنجایی که ارز آمریکا(دلار) با افزایش قدرت در بازار های جهانی مواجه شده باعث شده که قیمت محصولات ما در بازار های جهانی افزایش پیدا کند، تیم از ترکیه به عنوان مثال استفاده کرده و می گوید لیر ترکیه با کاهش 33 درصدی که نسبت به دلار آمریکا در سال گذشته داشته باعث شده که در این سه ماهه گذشته درآمد اپل تقریبا 700 میلیون دلار نسبت به سال قبل کاهش پیدا کند.

 

منبع:TheVerge

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time