کاربران اپل هر 4 سال یکبار آیفون خود را تعویض می کنند!

به تازگی تحقیقات جدیدی بر روی دارندگان محصولات آیفون انجام شده است که نشان می دهدکاربران تمایل دارند هر 4 سال یک بار آیفون خود را تعویض کنند.

براساس گفته های تحلیلگر محصولات اپل تونی ساکونگی در طی سال 2019 میلادی پیش بینی می شود تنها 16 درصد کاربران آیفون تمایل به خرید مدل های جدید دارند که همین موضوع باعث خواهد شد کاربران قدیمی آیفون هر 4 سال یک بار تصمیم به تعویض تلفن هوشمند خود با مدلی جدیدتر بگیرند با این وجود این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که در سال ۲۰۱۵ حدودا یک سوم از کاربران به تعویض سالانه آیفون قدیمی‌شان علاقه داشتند.

البته ذکر این نکته نیز اهمیت  بسیاری دارد چرا که 32 درصد از آیفون هایی که کاربران خریداری میکنند دست دوم بوده حتی در مواردی بسیاری از کاربران برای خرید یک آیفون قوی‌تر نیز در همین بازار آیفون‌های دست دوم باقی می‌مانند. ساکونگی می‌گوید نرخ ارتقا فروش آیفون در حال حاضر به طور چشم‌گیری کاهش پیدا کرده و ممکن است حتی به میزانی کمتر از تصور سرمایه‌گذاران برسد.‍

با این حال با وجود کاهش درآمد اپل از منبع فروش آیفون های جدید درآمد این شرکت با گسترش کاربران پولی سرویس پخش موسیقی اپل موزیک تاحدی توانسته این کاهش درآمد را جبران کند در همین راستا انتظار می رود اپل در سال میلادی جاری تغییراتی در سیاست های قیمت گذاری آیفون هایش ایجاد کند.

نظر شما چیست؟

 

منبع:Appleinsider

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time