امیرمحمد ظریف امیرمحمد ظریف

سامسونگ تامین‌کننده نمایشگر هواوی P30 پرو شد

طبق یک گزارش جدید، سامسونگ به‌عنوان تنها تامین‌کننده‌ی نمایشگر اولد هواوی P30 پرو انتخاب شده است. از آنجایی که مدل معمولی هواوی P30 هم از نمایشگر اولد بهره می‌برد، انتظار ارائه‌ی پنل‌های سامسونگ را هم برای این گوشی می‌توانیم داشته باشیم.

در یک پست که توسط یکی از منابع آگاه در شبکه اجتماعی Weibo منتشر شده، هواوی با سامسونگ به توافق رسیده و «سامسونگ دیسپلی» (Samsung Display) قرار است تمام پنل‌های اولد پرچم‌داران هواوی P30 را تامین کند. در رابطه با این همکاری می‌توان دلایل زیادی را مطرح کرد.

اول از همه باید بگوییم که سامسونگ بزرگ‌ترین سازنده پنل‌های اولد در جهان محسوب می‌شود و از امکانات کافی برای تقاضای بالا بهره می‌برد. دوما، بهره‌گیری از فقط یک شرکت، منجر به نشت اطلاعاتی کمتری می‌شود که البته حالا دیگر برای این موضوع دیر است و تقریبا تمام جزئیات این گوشی‌ها مشخص شده است. در ضمن روی آوردن به یک تامین‌کننده موجب ساده‌تر شدن کار هواوی می‌شود.

در نهایت هم، این کار مشکلات مربوط به کنترل کیفیت را کاهش می‌دهد. در همین زمینه می‌توانیم به مشکلات پنل‌های ساخت ال‌جی برای هواوی میت ۲۰ پرو اشاره کنیم که سروصدای زیادی ایجاد کرد. پنل‌های ساخت BOE از لحاظ کیفیت مشکلی نداشتند، ولی تعداد زیادی از پنل‌های ساخت ال‌جی در هفته‌ی اول عرضه با مشکل مواجه شدند.

اگرچه هواوی و سامسونگ در زمینه‌ی تولید بیشترین تعداد گوشی همچنان مشغول رقابت همه‌جانبه هستند، اما در دنیای تجارت مسائل بسیار مهم‌تری وجود دارد و به همین خاطر این دو شرکت به همکاری گسترده با یکدیگر روی آورده‌اند.

منبع: GSM Arena

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time