• بررسی
  • ارسال شده :

کدام نسخه از گلکسی اس ۸ سریع‌تر است: اکسینوس یا اسنپ‌دراگون؟

گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در دو نسخه یکی با تراشه اسنپ‌ دراگون 835 و دیگری با اکسینوس 8895 به بازار عرضه می‌شوند. اما کدامیک سریع‌تر است و آیا اختلاف معنی‌داری بین این دو وجود دارد؟

عرضه پرچم‌دار سامسونگ با دو تراشه مختلف همیشه نگرانی‌هایی را در میان هواداران این برند و خریداران از بابت «خرید نسخه بهتر و سریع‌تر» ایجاد کرده است. سامسونگ گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس را در آمریکا با تراشه اسنپ‌دراگون 835 و در سایر نقاط دنیا از جمله ایران با تراشه اکسینوس 8895 ساخت خود عرضه می‌کند اما کدام‌یک بهتر هستند؟ در ادامه، از نظر پردازشی و گرافیکی به مقایسه این دو خواهیم پرداخت.

سامسونگ امسال نیز بار دیگر تأکید کرده هر دو مدل از نظر عملکرد یکسان هستند اما برای اطمینان خوب است نگاهی به بنچمارک‌ها بیندازیم؛ هر چند که این آزمون‌ها همیشه دید دقیقی از عملکرد واقعی نخواهند داد.

اسنپ‌ دراگون 835 از هشت هسته سفارشی Kryo 280 در دو خوشه 2.35 و 1.9 گیگاهرتزی استفاده می‌کند و اکسینوس 8895 از هسته‌های بازطراحی شده M1 Mongoose V2. هسته‌های اکسینوس در خوشه پرسرعت روی 2.3 گیگاهرتز و در هسته‌های Cortex-A53 روی 1.7 گیگاهرتز کلاک شده‌اند. در بخش گرافیکی نیز اسنپ‌دراگون از چیپ گرافیکی Adreno 540 و اکسینوس از نسخه 20 هسته‌ای Mali-G71 استفاده می‌کند. حال به سراغ بنچمارک‌ها برویم.

در آزمون پردازشی گیک‌ بنچ نسخه اکسینوس در بخش چندهسته‌ای عملکرد بهتری دارد و نسخه اسنپ‌ دراگون در بخش تک هسته‌ای. گرچه اختلاف‌ها در هر دو مورد ناچیز است. در آزمون ترکیبی AnTuTu نیز اکسینوس با اختلاف کمی پیشتاز است که البته این اختلاف چندان تعیین کننده نیست.

در بخش آزمون‌های گرافیکی GFX وBasemark X اما به نظر می‌رسد نسخه اکسینوس با چند فریم اختلاف عملکرد بهتری دارد و حداقل برای بازی کردن نسخه اکسینوس انتخاب علاقانه‌تری محسوب می‌شود.

به این ترتیب اگر از علاقمندان به گلکسی اس 8 هستید خیالتان راحت باشد که نسخه عرضه شده در ایران نه‌تنها نسبت به نسخه آمریکایی ضعیف‌تر نیست بلکه در بعضی آزمون‌ها از جمله گرافیک و باتری عملکرد بهتری هم دارد.

منبع: farnet, GSMARENA

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time