پاسخ تیم کوک برای حذف اپلیکیشن های VPN از اپ استور

مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک ، امروز در راستای گزارش سه ماهه سوم سال مالی خود، در رابطه با حذف اپلیکیشن های وی پی ان در کشور چین هم صحبت کرد. او بیان کرد که حذف برنامه های VPN در چین در اواخر هفته گذشته تنها به دلیل تابعیت از قوانین دولت محلی چین (پکن) بوده است.همراه ما باشید.

کوک می گوید که در سال 2015، چین سیاست خود در موردVPN ها را عوض کرد که لازم بود اپراتورها از دولت مجوز دریافت کنند. کوک می گوید: "در اوایل سال جاری [چین] تلاش های تازه ای را برای اجرای این سیاست آغاز کرد. همانطور که بسیاری از برنامه ها با مقررات مطابقت نداشتند، اپل مجبور شد تا آنها را از اپ استور حذف کند.

تیم کوک می گوید: "ما ترجیح می دهیم تا برنامه ها را حذف نکنیم،همین طور که دوست نداشتیم اپلیکیشن های VPNرا از اپ استور حذف کنیم اما سیاستی که ما داریم این است که در هر کشوری که فعالیت می کنیم از قوانین آن کشور نیز پیروی کنیم."

کوک همچنین در مقایسه با وضعیت امتناع اپل از باز کردن قفل آیفونی که متعلق به یکی از تیراندازان سن برناندینو در سال 2016 را بی اساس دانست و هم چنین بیان کرد که قوانین ایالات متحده در جریان این پرونده از اپل حمایت می کردند. در هر دو شرایط، هم در ایالات متحده و هم چنین در چین، قوانین بسیار روشن و شفاف است.

با وجود پیروی از در خواست چین مبنی بر حذف برنامهVPN، کوک تاکید کرد که موضع این شرکت این است که محصولاتی را ارائه دهد که از متناسب با علاقه  مشتریان محلی باشد و امیدوار است تا چین در طول زمان از محدودیت های خود بکاهد. وی گفت: "ما در برخورد و مواجه با دولتها حتی زمانی که با عقاید آنها اختلاف نظر داریم، اعتقاد داریم به تعامل... زیرا نوآوری مستلزم آزادی برای همکاری و برقراری ارتباط است." با وجود اینکه چین یک بازار رشد بزرگ برای اپل است، روشن است که اپل به دنبال اجرای قوانین این کشور باشد.

کوک می افزاید: تعدادی از برنامه هایVPN که ظاهرا قوانین چین را دنبال می کنند در اپ استور چین هنوز در دسترس هستند. مدیر عامل شرکت اپل توضیحی در رابطه با ممنوعیت مشابه در روسیه، که چند روز پس از آنکه برنامه های چین حذف شدند، نداد

منبع: The verge

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time