ارتباط پتنت جدید اپل با خودروها

به تازگی خبری منتشر شده است که نشان می دهد اپل در حال طراحی پتنت جدیدی می باشد که قادر به برقراری  ارتباط بین خودروها می باشد.با ما همراه باشید تا با این پتنت جدید اپل بیشتر آشنا شوید.

اپل برای برقراری ارتباط بین خودروها از سنسورهایی استفاده خواهد کرد که احتمالا از فناوری بلوتوث بهره مند هستند و همین فناوری کمک می کند که ارتباط خودروهای نزدیک به هم فراهم شود.

این سنسورها به این صورت عمل می کند که با استفاده از بلوتوث با حسگرهای موجود در سایر خودروها و همچنین GPS ارتباط برقرار کرده، و وجود موانع و همچنین حرکت اتومبیل ها را در نمایشگری به راننده نشان می دهند.

این سنسورها به رانندگان کمک می کند تا میزان تصادفات را کاهش دهد .آمار نشان می دهد که با کمک این سنسور حدود 80 درصد تصادفات بین خودروها کمتر می شود.

البته در خبر صحبتی از خودروهای خودران نشده است. در صورت جدی بودن اپل برای تولید اتومبیل یا سیستم های مربوطه، توسعه بومی چنین حسگرهایی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و شرکت را از فناوری سایر رقبا بی نیاز می کند.

زیرا رقبای اپل و همچنین خودروهای رده بالا از این قابلیت برخوردار هستند.پیش از این کمپانی هایی مانند کوالکام و Broadcom نیز اقدام به توسعه سیستم های مشابهی با استفاده از بلوتوث، وای فای و شبکه های مخابراتی کرده اند.

منبع:CNBC

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time