آیفون 8 و ماجرای سنسور اثر انگشت

در طول این مدت خبرهای زیادی منتشر شده است که اپل در یکپارچه سازی صفحه نمایش آیفون 8 با سنسور های اثر انگشت دچار مشکل شده است .اما در این رابطه خبرهای جدید منتشر شده است که نشان می دهد اپل توانسته است این مشکل را برطرف کند.با ما همراه باشید.  

به تازگی اپل پتنتی را به ثبت رسانده است که نشان می دهد سنسور اثر انشگت در زیر صفحه نمایش آیفون 8 تعبیه شده است و برای اسکن اثر انگشت از فناوری تصویربرداری آکوستیک استفاده می کند.

در مدل های قبلی برای اسکن اثر انگشت، بایستی انگشت به صورت کامل بروی صفحه نمایش قرار می گرفت تا به صورت کامل اسکن شود اما در پتنت جدیدی که اپل به ثبت رسانده است دیگر نیازی نیست به صورت کامل انگشت با صفحه نمایش در ارتباط باشد .گروهی از مبدل های آکوستیک که در این سیستم حضور دارند، سیگنال های پیزوالکتریک را به سمت انگشت کاربر می فرستند و امواج برگشتی، شکل اثر انگشت را مشخص می کنند.

این سوال برای کاربران پیش می آید که آیا وجود این فاصله برای اسکن اثر انگشت مشکل ساز نیست؟! اما اپل برای این قضیه هم راه کاری را در نظر گرفته است به این صورت که تمام پستی و بلندی های روی پوست به صورت کامل با یک الگوی آکوستیک اسکن می شود و مشکلی را برای کاربر ایجاد نخواهد کرد.

تا به این جای کار توسط اپل این مشکلات برطرف شده است اما باز هم مسائل دیگری پیش رو آیفون 8 هست که همچنان این شرکت قدرتمند با آن درگیر است و متاسفانه اپل برای آیفون 8 در دهمین سال تولیدش نتوانسته است این فناوری را به کار گیرد.احتمالا در آیفون 8 اسکن تشخیص چهره و اسکن سه بعدی جایگزین اثر انگشت شده است . 

منبع:appleinsider

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time