خبر فریب سیستم تشخیص چهره نوت ۸ از سوی Sam Mobile تکذیب شد

تشخیص چهره در نوت 8 از جدیدترین راه ها برای تامین سیستم امنیت در گلکسی نوت 8 است.چند روز پیش ویدئویی را منتشر کردیم که در ان نشان می داد به راحتی و سادگی هر چه تمام تر می توان این سیستم امنیتی را فریب داد. اما sam mobileاین ویدئو را با دلیل هایی تکذیب کرده است.همراه ما باشید.

نوت 8 دارای چندین راه برای برقراری امنیت است از جمله حسگر اثر انگشت، سیستم تشخیص چهره، اسکنر عنبیه و قرار دادن پترن و الگو برای باز گشایی این فبلت. در ویدئویی که منتشر شده بود نشان داده شد که یکی از این سیستم های امنیتی را می توان فریب داد، که آن همان سیستم تشخیص چهره بود. در آن تنها با یک عکس می توانستید قفل گوشی را باز گشایی کنید.

زمانی که یک گوشی هوشمند را در مغازه مشاهده می کنید که آن گوشی برای استفاده عموم قرار داده شده است تا کاربران آن را تست کنند و با آن بیشتر اشنا شوند، از حالتی به نام retailاستفاده می شود.در این حالت بدون نیاز به تنظیمات خاص و تنها با حالت های پیش فرض کاربران می توانند گوشی را ازمایش کنند.

از دلایلی که از این حالت استفاده می شود برای جلوگیری از حادثه های احتمالی است. چون گوشی برای تست قرار داده شده است، این احتمال وجود دارد که کاربر در مغازه چهره خود را بر روی گوشی تنطیم کند و سپس محل را ترک کند. حال این گوشی قفل شده است و آن کاربر هم در مغازه نیست. تنها راه حل این است که به دنبال فرد باید رفت تا بتوان قفل گوشی را باز کرد و یا ریست کرد.

اما زمانی که گوشی بر روی حالت retailباشد هرچند که مشتریانی عکس خود را بر روی گوشی تنظیم کنند و بروند مشکلی پیش نمی آید و باز هم قفل گوشی باز می شود.

در ویدئو نشان میدهد که فردی با عکس خود در گوشی دیگری قفل نوت 8 خود را باز می کند، اما دیگر وب سایت ها و رسانه های خبری حتی این کار را با عکس های کاغذی شفاف انجام دادند اما نتوانستند سیستم امنیتی نوت 8 را فریب دهند. و هربار با خطای عدم تشخیص چهره مواجه شدند.

 منبع: sammobile

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time