سود اپل از هر آیفون ایکس چقدر است؟

 در شرایطی که عرضه آیفون ایکس به بازار با استقبال کاربران مواجه شده، بررسی‌ها نشان می‌دهد تولید این گوشی برای اپل تنها ۳۵۷ دلار هزینه دارد.

در حالی‌که اپل این گوشی را به قیمت ۹۹۹ دلار به فروش می‌رساند می‌توان نتیجه گرفت که اپل با فروش هر آیفون ایکس ۶۴۲ دلار به جیب می‌زند. آیفون ایکس گران‌قیمت‌ترین مدل از این گوشی محسوب می‌شود و درحالی‌که مدل ۶۴ گیگابایتی آن به قیمت ۹۹۹ دلار فروخته می‌شود، قیمت مدل ۲۵۶ گیگابایتی به ۱۱۴۹ دلار می‌رسد.

بررسی‌های موسسه تحقیقاتی TechInsights حاکی است اپل از محل فروش آیفون ایکس بیش از فروش هر مدل دیگری از آیفون سود می‌برد. در واقع حداقل ۶۴ درصد از درآمد اپل از فروش هر آیفون ایکس سود خالص بوده و این رقم هم بی‌سابقه است. به‌عنوان مثال آیفون ۸ به قیمت ۶۹۹ دلار به فروش می‌رسید و ۵۹ درصد از قیمت آن برای اپل سود خالص محسوب می‌شد.

گران‌قیمت‌ترین بخش از آیفون ایکس نمایشگر OLED و ۸/ ۵ اینچی آن است که ۵/ ۶۵ دلار قیمت دارد. این در حالی است که نمایشگر ال سی دی ۷/ ۴ اینچی آیفون ۸ تنها ۳۶ دلار قیمت داشت. قاب فلزی آیفون ایکس نیز ۳۶ دلار قیمت دارد که در مقایسه با قاب ۵/ ۲۱ دلاری آیفون ۸ افزایش یافته است.

منبع:دنیای اقتصاد

1 نظر

  • هاشم
    هاشم شنبه, 20 آبان 1396 15:08 گزارش

    با سلام
    البته نمیدونم در مورد قیمت آی‌فون ایکس هزینه نمایندیگیها و خدمات پس از فروش عالی شرکت اپل محاسبه شده یا نه چون هزینه پرسنل و مالیات در اروپا امریکا و استرالیا بسیار بالاست

    پیوند نظر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time