پایان پشتیبانی واتس‌اپ از ویندوز فون

یک پیام‌رسان اعلام کرده از نخستین روز سال جدید میلادی از موبایل‌های مجهز به سیستم عامل ویندوز فون ۸.۰ پشتیبانی نخواهد کرد. 
واتس‌اپ در نخستین روز سال جدید میلادی به فعالیت خود روی برخی موبایل‌ها و سیستم‌های عامل موبایل پایان می‌دهد. درهمین راستا از یکم ژانویه ۲۰۱۸ میلادی این اپلیکیشن پیام‌رسان روی موبایل‌های دارای سیستم عامل ویندوزفون ۸.۰ (یا نسخه‌های قدیمی این سیستم عامل)، بلک بری OS یا بلک بری ۱۰ فعال نخواهد شد.
 
در بیانیه این شرکت آمده است: هنگامی که در ۲۰۰۹ میلادی واتس‌اپ فعالیت خود را آغاز کرد، شیوه‌های استفاده مردم از موبایل بسیار متفاوت از امروز بود. تنها چندماه از عمر اپل استور می‌گذشت و حدود ۷۰ درصد موبایل‌های هوشمند آن زمان از سیستم‌های عامل ارائه شده توسط بلک بری و نوکیا استفاده می‌کردند.
 
اما این بسترها اکنون محبوب نیستند و شرکت در ماه ژوئن پشتیبانی از «نوکیا سیمبین S۶۰» را پایان داد.این در حالی است که امروز گوگل، اپل و مایکروسافت سیستم‌های عامل موبایل را ارائه می‌کنند. این شرکت ۵/ ۹۹ درصد از بازار فروش موبایل‌های هوشمند را در اختیار دارند. حال آنکه در زمان تاسیس واتس‌اپ فقط ۲۵ درصد بازار مذکور را در اختیار داشتند.
 
درهمین راستا قصد داریم پشتیبانی برای دستگاه‌های نوکیا S۴۰ را از ۳۱دسامبر و موبایل‌های مجهز به اندروید نسخه ۲.۳.۷ و قدیمی را از یکم فوریه ۲۰۲۰ قطع کنیم.
 
منبع:دنیای اقتصاد
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time