گوشی محبوب سال ۲۰۱۷ چیست؟

سال ۲۰۱۷ سال سختی برای اپل بود. جزئیات محصولاتی که آن زمان هنوز معرفی نشده بودند لو رفت، بسیاری از اطلاعات از داخل شرکت اپل درز کرد به علاوه MacOS High Sierra نیز پس از انتشار با انتقادات امنیتی فراوانی روبه‌رو شد. به نظر بسیاری، فروش آیفون مهم‌ترین معیار برای انگیزه و امیدواری این شرکت محسوب می‌شد.
طبق گزارش جدیدی که در USA Today منتشر شد، آیفون پر‌فروش‌ترین دستگاه تکنولوژیک در سراسر سال ۲۰۱۷ بوده است. آمار فروش سال ۲۰۱۷ که در جدولی توسط تحلیلگر شرکت GBH جمع‌آوری شده، نشان می‌دهد فروش آیفون در این سال ۲۲۳ میلیون دستگاه بوده و این در حالی است که سامسونگ گلکسی اس ۸ و نوت ۸ جمعا ۳۳ میلیون دستگاه فروخته شده‌اند.
 
در ادامه گزارشات ارائه‌شده، محصولات آمازون اکو(۲۴ میلیون عدد)، اپل واچ(۲۰ میلیون عدد) و کنسول محبوب بازی نینتندو سوئیچ (۱۵ میلیون عدد) در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.
 
اگر برنامه‌ریزی جانی آیو درست از آب دربیاید، فروش سالانه آیفون باید هر سال ۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد (گزارش سالانه بعدی اپل ماه آینده منتشر می‌شود). این رقم، شاید چندان چشمگیر نباشد اما قطعا نشانه خوبی برای سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود، به خصوص اینکه بسیاری از تحلیلگران طی سال‌های اخیر از ایده «اشباع بازار از آی‌فون» حمایت کرده‌اند.
 
بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که اپل در سال ۲۰۱۸، در فروش آیفون رکورد خواهد زد (رکورد فعلی این شرکت، رقم ۲۳۱ میلیون دستگاه است). مورگان استنلی یکی از این تحلیلگران، حتی عقیده دارد اپل در سال آینده حدود ۲۶۲ میلیون دستگاه آی‌فون خواهد فروخت. شایعات حاکی از این است که اپل در سال آینده، نه‌تنها یک بلکه سه مدل جدید آیفون معرفی و عرضه خواهد کرد. دو مدل از این محصولات همراه با قابلیت صفحه نمایش OLED بدون حاشیه طراحی شده و سومی همراه با صفحه نمایش LCD بدون حاشیه عرضه می‌شود.
 
دنیای اقتصاد
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time