کاهش چشمگیر فروش گوشی‌های پرچمدار در ۲۰۱۸

شرکت سازنده چیپست‌های آیفون، برآورد کرده که میزان فروش و تقاضای گوشی‌های هوشمند رده‌بالا و پرچمدار در سال‌جاری میلادی ۲۰۱۸ کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد.
 شرکت TSMC که وظیفه تولید و ساخت چیپست A۱۱bionic SoC گوشی‌های هوشمند آیفون را در سال ۲۰۱۷ میلادی برعهده داشت، به‌تازگی پیش‌بینی کرده است که در سال‌جاری گوشی‌های هوشمند میان‌رده و پایین‌رده فروش و تقاضای بسیار بیشتری نسبت به گوشی‌های پرچمدار و رده بالای شرکت‌های تکنولوژی خواهند داشت.
 
این شرکت همچنین بر این باور است که میزان درآمد حاصل از گوشی‌های همراه برای شرکت TSMC در سال ۲۰۱۸ نیز همانند درآمد فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷ خواهد بود. این شرکت در سال ۲۰۱۸ تنها تولیدکننده و سازنده چیپست A۱۲ اپل است که در گوشی‌های هوشمند آی‌فون جدید به کار برده می‌شوند.
شرکت TSMC همچنین تراشه‌هایی را که غول‌های تراشه‌سازی همچون کوالکام، های سیلیکون هوآوی و مدیاتک طراحی می‌کنند تولید می‌کند. به گفته یکی از تحلیلگران این شرکت، فروش پرچمداران در سال‌جاری میلادی با کاهش قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد شد. فروش دستگاه‌های میان رده و پایین رده نیز چند درصد افزایش خواهد یافت. اما درآمد کلی این شرکت در سال جاری، در مقایسه با سال ۲۰۱۷ برابر خواهد بود.
 
منبع:دنیای اقتصاد

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time