فضاپیمای اعزام انسان به ماه و مریخ

اخیرا تلاش های بسیاری برای اعزام فضانوردان به فشا شده است و باید ببینیم تا کدام یک از این نهادها و شرکت ها گوی سبقت را از دیگران خواهند ربود.

 سازمان فضایی ناسا برای اولین بار در نیم قرن اخیر ساخت فضاپیمایی برای اعزام انسان به ماموریت هایی در عمق فضا را آغاز کرده است.این فضاپیما در مرکز میچود در ایالت نئواورلئان تولید خواهد شد و مهندسان و متخصصان فنی شرکت لاکهیدمارتین در تولید آن همکاری خواهند داشت.

در اولین گام کپسول فضانوردان این فضاپیما که اوریون نام دارد تولید خواهد شد. قرار است اوریون در سال ۲۰۱۹ به اولین ماموریت فضایی مهم خود فرستاده شود.ابته در مورد این فضا پیما باید بگیم که آزمایش های مختلفی را گذرانده است تا در زمان ارسال به فضا با مشکلی مواجه نشود.

آمریکا از ۵۰ سال قبل که توانست فضانوردانی را به کره ماه اعزام کند، تاکنون هیچ ماموریت فضایی مشابهی را انجام نداده است. ناسا قصد دارد ماموریت مذکور را تکرار کند و علاوه بر این سفینه فضایی سرنشین داری را به مریخ هم اعزام کند. البته هنوز زمان بندی و جزئیات دیگر این دو سفر اعلام نشده است.

پس از تکمیل کپسول فرماندهی در حال ساخت، هفت قطعه بزرگ دیگر نیز باید برای تکمیل این سفینه فضایی ساخته شوند. انتظار می رود این فضاپیمای سرنشین دار نسبت به نمونه های مشابه قبلی ۳۰ درصد سبک تر بوده و تعداد قطعات به کار رفته در ساخت آن تا ۸۰ درصد کمتر باشد. تکمیل این فضاپیما تا شهریور ماه سال آینده به طول خواهد انجامید.

مهر

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time