هدایت خودروها توسط هوآوی

هوآوی میت 10 پرو میتواند در سیستم های خودران ماشین های جدید نقش مهمی داشته باشد.

بر اساس آزمایشات انجام شده مشخص شد که گوشی هوآوی میت 10 پرو از طریق هوش مصنوعی میتواند یک خودرو را به راحتی و بدون دردسر هدایت کند.

پروژه Road Reader که سیستم های خودران و نقش تلفن های همراه در آن ها را مورد آزمایش قرار می دهد این بار موفق شد از قابلیت مهم هوآوی مانند: سیستم خودکار تشخیص چهره برای شناسایی و جلوگیری از برخورد با اشیا در حین رانندگی استفاده کند.

شرکت هوآوی در گذشته هم تمایل خود را نسبت به فعالیت در زمینه هوش مصنوعی نشان داده بود اما این بار رسما اعلام کرد که میخواهد از هوش مصنوعی گوشی های خود در راستای پیشرفت خودروهای خودران کمک بگیرد.

به نظر میرسد سیستم تشخیص چهره به صورت هوشمندانه ابعاد را می سنجد و در نهایت میتواند از میان اشیا مختلف مانند: توپ . دوچرخه و حتی حیوانات مانند: سگ و گربه بهترین شیوه عبور از خیابان را تشخیص دهد.

شرکت هوآوی درباره این موضوع می گوید سیستم های خودرانی که با کمک میت 10 پرو طراحی شده اند درک کاملی از محیط اطراف خود دارند و به همین دلیل می توانند موانع را بطور آنی تشخیص دهند.

این شرکت در طرح آزمایشی شرکت کرد تا به قابلیت های مهم موبایل هوشمند خود دست پیدا کند . تشخیص ابعاد اولین آزمونی بود که میت 10 پرو از آن سربلند بیرون آمد و بعد همین عنصر در خودروهای خودران به کار بسته شد و اتفاقا این بار نیز نتایج مثبت بود.

سیستم هوشمند هوآوی در ماه دسامبر یک قرارداد استراتژیک را با موتور جستجوی چین موتور ( Baidu ) امضا کرد تا ساخت یک سیستم عامل مکینتاش آزاد را برای سیستم عامل ها، فن آوری ها ، سرویس های اینترنتی و اکوسیستم های محتوا بسازد.

این همکاری در بهبود تشخیص صدا و تصویر در دستگاه های هوشمند کار خواهند کرد و یک نرم افزار مکمل و اکوسیستم سخت افزاری را برای مصرف کننده ایجاد می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: entekhab

 

 

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time