خودرو خودران اوبر باعث مرگ یک زن شد

خودرو خودران اوبر با یک زن اهل آریزونا برخورد کرد و باعث مرگ وی شد.

صبح روز گذشته خودروی خودران ولوو متعلق به شرکت اوبر که در حال انجام حرکات آزمایشی بود با یک زن اهل آریزونا برخورد کرد و باعث مرگ او شد.

به همین علت شرکت اوبر تمام خودروهای خودران خود را از جاده‌های ایالت آریزونا و همچنین شهرهای تورنتو، سان‌فرانسیسکو و پیتسبرگ جمع آوری کرد.

بر اساس اعلام پلیس این تصادف صبح دوشنبه در شهر تمپی آریزونا به وقوع پیوسته است.

خودرو اوبر به سمت شمال در حال حرکت بوده است و یک زن در حال عبور از خیابان و خارج از محل خط کشی شده بوده است و این خودرو نتواسته زنی را که از خیابان در حال عبور بوده است را تشخیص دهد که این موضوع سبب می شود این خودرو با وی برخورد کند و پس از تصادف وی به بیمارستان منتقل می شود اما مدتی بعد به علت شدت جراحات فوت می کند.

 

 

این زن که 49 سال داشته و نام او الین هرزبرگ بوده است در گزارش های اولیه گفته می شود وی دوچرخه سوار بوده است اما بعدا این موضوع تکذیب می شود و مرگ وی باعث می شود بار دیگر نگرانی ها در مورد میزان هوشمندی خودروهای خودران و قابل اطمینان بودن آنها برای جا به جایی مسافران تشدید شود و بر اساس گزارشات این اولین مورد ثبت شده رسمی مرگ یک انسان بر اثر تصادف با خودروهای خودران می باشد.

اوبر بیان کرده است:

این خودرو در حالت خودران در حرکت بوده است که در زمان تصادف یک راننده کمکی هم در داخل خودرو بوده است و این راننده کمکی هم یک زن بوده که در این تصادف به او آسیبی وارد نشده است اما تا کنون شرکت اوبر از ارائه جزئیات در ارتباط با هویت یا صلاحیت این راننده خودداری کرده است.

و در انتها سخنگوی اوبر اعلام کرد:

ما همدردی خود را با خانواده قربانی ابراز می کنیم و در تحقیقات در ارتباط با این حادثه با پلیس همکاری خواهیم کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: theverge

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time