قدرتمندترین پردازنده برای لپ تاپ ها معرفی شد

به تازگی اینتل از پردازنده Core i9 برای لپ تاپ ها رونمایی کرد.

 

بنابر گزارشات شرکت اینتل اولین پردازنده Core i9 را برای دسکتاپ در سال گذشته معرفی نمود اما براساس گفته کاربران زمانی این پردازنده مورد توجه افراد قرار میگیرد که این پردازنده برای لپ تاپ ها نیز معرفی شود به همین منظور این شرکت به تازگی این پردازنده قدرتمند را برای لپ تاپ ها معرفی نمود و همچنین این شرکت ادعا می کند این پردازنده بهترین و قدرتمندترین پردازنده برای لپ تاپ های مخصوص بازی میباشد.

 

این پردازنده که مدلش Core i9-8950HK نام دارد دارای 6 هسته و 12 ترد پردازشی با حداکثر سرعت 4.8 گیگاهرتز می باشد.

مدیران اینتل ادعا می کنند این پردازنده نسل هشتم 29 درصد سریعتر از پیشرفته ترین نمونه های نسل پیشین است.

در این پردازنده 41 درصد بهبود عملکرد در بخش بازی و 59 درصد عملکرد بهتر در بخش ویرایش ویدیو های 4K به همراه خواهد داشت.

بر اساس اعلام این شرکت این اولین پردازنده تولید شده است که دارای قابلیت  Thermal Velocity Boost میباشد و به این معنی میباشد که در شرایط عادی سرعت این پردازنده حداکثر 4.6 گیگاهرتز خواهد بود اما در شرایط مطلوب تر یکی از هسته ها به سرعت 4.8 گیگاهرتز یا همه هسته ها با افزایش 100 مگاهرتزی به سرعت 4.7 گیگاهرتز می رسد.

همچنین شرکت اینتل در کنار معرفی پردازنده Core i9 نسل جدید پردازنده های  Core i5 , Core i7را برای لپ تاپ هایی که از معماری 14nm++ بهره مند هستند، معرفی نمود.

در انتها باید گفت بر خلاف اینکه پردازنده های سری U که برای محصولات نازک تر و کم مصرف تر ساخته شده اند ، پردازنده های سری H اینتل با فرکانس بالاتر و هسته های بیشتر برای لپ تاپ های قدرتمند مخصوص بازی و کارهای مهندسی طراحی شده اند.

 

 

 

منبع: theverge

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time