چاپ کردن این صفحه
نخستین صندلی کودک مجهز به کیسه هوا

نخستین صندلی کودک مجهز به کیسه هوا

به تازگی از نخستین صندلی کودک دارای کیسه هوا رونمایی شد.

 

طبق آمارهای بدست آمده در سال تعداد زیادی از کودکان در تصادف جاده ای جان خودشان را از دست می دهند و شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین عوامل کاهش صدمات ناشی از تصادفات استفاده از صندلی مجهز به کیسه هوا برای کودکان می باشد.

براساس اطلاعات دریافتی برای نخستین بار شرکت ماکسی کوسی (Maxi Cosi) توانست صندلی مخصوص کودکان که مجهز به کیسه هوا می باشد را تولید کند و این صندلی که AxissFix Air نام دارد قرار است برای نخستین بار در انگلستان برای مشتریان عرضه شود.

این صندلی برای کودکان 61 تا 105 سانتی متر طراحی شده است که دارای دو کیسه هوا در پد های شانه حفاظ کمربند ایمنی می باشد که به کارتریج دی اکسید کربن متصل هستند که طبق آزمایشات انجام شده در صورت برخورد حسگرهای موجود در صندلی بلافاصله فعال می شوند و کیسه های هوا در عرض 0.05 ثانیه باز می شوند.

 

 

همچنین براساس آزمایشات انجام شده مشخص شد هنگام برخورد از جلو مقدار نیروی وارد بر ناحیه سر و گردن کودک تا 55 درصد کاهش می یابد.

در انتها باید ذکر کرد شرکت سازنده قیمت این محصول را 783 دلار اعلام کرده است که والدین می توانند آن را از فروشگاه های انگلستان خریداری نمایند.

 

 

 

منبع: motor1

تمامی حقوق محفوظ است - بروزرسانی - آدرس : مشهد - بلوار خیام - خیام ۱۱ - تقاطع فرهاد ۰۵۱۳۷۶۵۱۸۸۱