خودرو تسلا مدل S نیز دچار حادثه شد!

خبر های جدید حاکی از آن است هفته گذشته خودرو دیگری از کمپانی تسلا در حالت رانندگی خودکار دچار حادثه شده است.

در سه شنبه گذشته یک خودرو نیمه خودران تسلا دچار حادثه شد، این حادثه که در منطقه لاگونا بیچ ایالت کالیفرنیا رخ داد بین دو خودرو تسلا مدل اس و خودرو پلیس پارک شده در کنار خیابان روی داده است براساس گزارشات منتشر شده این خودرو در حالت رانندگی خودکار بوده و راننده خودرو نیز پشت فرمان حضور داشته است.

نکته مثبت پیرامون این حادثه این است که خودرو پلیس پارک شده هیچ سرنشینی نداشته و همچنین آسیبی نیز به راننده خودرو تسلا نرسیده است با این حال هنوز مشخص نیست که چرا سیستم رانندگی خودکار تسلا دچار خطا شده است و راننده در هنگام استفاده از این سیستم مشغول انجام چه کاری بوده است.

گفتنی است تسلا هنگام عرضه عمومی خودرو هایش این نکته را به طور مداوم به خریداران و رانندگان این خودرو ها متذکر شده است که هنگام رانندگی با سرعت بیشتر از 80 کیلومتر حق استفاده از سیستم خودران به دلیل اشتباهات احتمالی سیستم مذکور ندارند و راننده باید به طور مداوم دست خود را بر روی فرمان نگه دارد.

در نهایت تسلا در بیانیه‌ ای پس از این حادثه اعلام کرده است که در تمامی حوادث اشتباهات وخطا های انسانی عامل تصادف بوده است و سیستم هدایت خودکار هیچ مشکلی ندارد البته این اظهارات را نمیتوان به طور دقیق بدون انجام تحقیقات صراحتا تایید کرد و باید تا زمان رسیدن نتایج تحقیقات صبر کرد.

 

منبع:engadget

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time