خلاصه ای از آنچه در کنفرانس WWDC2018 گذشت

تیم کوک با تاخیری چند دقیقه ای روی صحنه آمد و در ابتدای کار گفت که امسال توسعه دهندگانی از ۷۷ کشور در این مراسم شرکت کرده اند. اپل ۲۰ میلیون توسعه دهنده در سراسر جهان دارد.

کوک به سراغ زبان برنامه نویسی سوییفت رفت و به این موضوع اشاره کرد که که تا کنون ۳۵۰ هزار اپلیکیشن با این زبان برنامه نویسی نوشته شده اند و در اپ استور وجود دارد: می خواهیم کد زدن به همان اندازه استفاده از ابزارهایمان ساده باشد.تیم کوک اعلام مرد در این کنفرانس بیشتر درباره نرم افزار خواهد  بود و نباید منتظر سخت افزار جدیدی باشیم!

در ابتدای کار مقایسه ای بین کاربران اندروید و ای او اس انجام شد و حدود 81 درصد از کاربران اپلی آپدیت هستند این در حالی است که کاربران اندروید تنها حدود 6 درصد آپدیت هستندآی او اس ۱۲ روی دستگاه های قدیمی هم کار می کند. برای مثال روی آیفون ۶، آی او اس ۱۲ اپ ها را ۴۰ درصد سریع تر باز می کند.کریگ فدریگی: آی او اس ۱۲ هوشمند تر شده و وقتی شما به باز کردن یک اپلیکیشن نیاز دارید، به سرعت کارایی پردازنده افزایش پیدا می کند.

 
فدریگی صحنه را به مدیرعامل ادوبی می سپارد تا از همکاری اش با اپل بگوید. همکاری اپل و ادوبی به کاربر اجازه می دهد تا بتوانید تصویر، ویدیو و تکست را به سادگی وارد محیط واقعیت افزوده کنید.
اپل یک اپلیکیشن جدید معرفی می کند به اسم «مژر». این اپلیکیشن به شما کمک می کند تا به کمک واقعیت افزوده اندازه اجسام را به دست آورید.
فدریگی به سراغ AR Kit می رود.فدریگی گفت  که کیت واقعیت افزوده اپل، بزرگترین پلتفرم واقعیت افزوده جهان است. ویدیویی برای نسخه دوم کیت اپل پخش شد کیفیت فوق العاده ای داشت. حتی کاراکترهای کوچک هم بسیار واقعی و با کیفیت به نظر می رسند.
 
واما فوتوز (PHOTOS)!
 فوتوز بهترین روش برای گشتن در خاطرات شماست. حالا این اپلیکیشن ارتقا پیدا کرده است . در آی او اس ۱۲، جستجو پیش از اینکه به دنبال چیزی بگردید کار می کند و تصاویر را دسته بندی می کند. در آی او اس ۱۲ یک تب جدید اضافه شده که «برای شما» نام دارد. این تب خاطرات عالی شما را ذخیره می کند.
 
سیری
 قابلیت جدیدی در سیری که میانبر نام دارد.میتوانید با این قابلیت جدید برای سیری کار تعریف کنید.به عنوان مثال  کافیست به سیری بگویید به خانه می روم. زمان رسیدن شما تا خانه محاسبه می شود و سپس سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند خانه در زمان مناسب مطلع می شود تا دمای منزل را مطابق میل شما تنظیم کند.
 
 یک اپلیکیشن جدید به نام SHORTCUT هم در آی او اس ۱۲ وجود دارد که می توانید میانبرهای خود را از آنجا تنظیم کنید.
چند اپلیکیشن جدید هم در اپل بروز شده است از جله نیوز ، VOICE MEMO تغییرات زیادی داشته است
 
ای او اس ۱۲، حالا قابلیت های جدیدی دارد که می توانید نوتیفیکیشن های خود را محدود کنید. برای مثال در قسمت «مزاحم نشوید» میتوایند مشخص کنید که در طول شب نوتیفیکیشن دریافت نکنید.
 
اپل اپلیکیشن REPORTS را هم معرفی می کند. این اپ دقیقا به شما می گوید چقدر زمان صرف آیفون خود کرده اید و بیشتر زمان خود را در چه اپلیکیشنی گذرانده اید و چقدر از هر اپ استفاده کرده اید.
حالا می توانید صرفا با یک سوایپ، یک گروه کامل از نوتیفیکیشن های یک اپ خاص را پاک کنید.
 
می توانید برای اپ ها محدودیت ایجاد کنید. در طول روز وقتی یک اپ را بیشتر از زمانی که مشخص کرده اید استفاده می کنید، یک یادآور دریافت می کنید که به شما می گوید از محدودیتی که تعیین کرده اید رد شده اید.
حالا می توانید در فیس تایم تماس های گروهی داشته باشید. نام قابلیت جدید «گروپ فیس تایم» است و می توانید تا ۳۲ نفر را در تماس صوتی یا تصویری خود داشته باشید.
 
تیم کوک، رسما واچ او اس ۵ را معرفی کرد. این نسخه بروی قابلیت های ورزشی بیشتر متمرکز شده است.حالا بالاخره واچ او اس می تواند به شکل خودکار تشخیص دهد که شما در حال ورزش کردن هستید.نوتیفیکیشن ها هم در ساعت اپل تغییر می کنند. می توانید روی آنها اقدامات بیشتر و همینطور تعامل بالاتری داشته باشید. اپل امشب هم نوتفیکیشن های آیفون را دست خوش تغییر کرد و هم اپل واچ.
 
اپل تی وی هم دستخوش تغییرات زیادی شده است . یکی  از موارد قابل توجه در اپل تی وی اسکرین های فوق العاده ان است که در حال حاضر به جدیدترین تصاویر ایستگاه فضایی آپدیت شده است.
 
مک
نسخه جدید مک او اس موهاوی نام دارد.مک او اس موهاوی قابایت جدیدی برای دسته بندی فایل های روی دسکتاپ دارد که به شما اجازه می دهد یک محتوای پراکنده روی دسکتاپ را مرتب کنید.حالا می توانید دوربین آیفون را باز کنید و عکس بگیرد؛ این عکس به سادگی در مک هم ظاهر می شود.
 
 
 
 
 
 
 
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time